Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Hogy szoktassam rá az ékszerte...

Hogy szoktassam rá az ékszertekimet a paradicsomra vagy a salátára?

Figyelt kérdés
Meg egyálatlán,hogy adjam oda neki?Mibe?
2009. okt. 29. 09:01
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Jah,és még egy kérdés!:D Bolharákból mennyit adjak neki?(1 napban)
2009. okt. 29. 09:03
 2/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Mekkora a tekid? Nekem van 2, már jó nagyok, kb 10-11 évesek. Nekem sajnos elejétől kezdve nem nagyon akarják enni a zöldségféléket, egyedül a szívmixet, halakat, rákokat, ilyesmit. Néha megesznek egy vízinövény félét ( [link] ), de ezt se mindig. Mivel az enyémek már nagyok, én nem etetem minden nap őket, az egyik sajnos el is van kicsit hízva, de már szépül :) Ha pici a tekid, szerintem bolharákból elég naponta 10-12 db-ot adnod, ha mást is adsz mellé. Én adnék még mellé neki 2-3 szívkockát, 1 halat és némi kis vitamint. :) Szoktam úgy is csinálni, hogy változatosan etetem őket. Van mikor nem kapnak halat, stb, így nem unják meg hamar. :)

2009. okt. 29. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Bébi tekim van!De,hogy adjam oda neki vedjem ki az akváriumából és tegyem egy tálcára a salátát vagy hogy?
2009. okt. 29. 09:22
 4/11 A kérdező kommentje:
Mármint a tekit vegyem ki az akváriumából és a salit tegyem egy tálcára?:D:D:D:
2009. okt. 29. 09:23
 5/11 anonim ***** válasza:
Hát én betettem nekik a vízbe. Szárazon még nem próbáltam. :) De próbáld meg, hátha megeszik. Én is kipróbálom majd. :)
2009. okt. 29. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Én a tekimet úgy etetem hogy kiveszem az akváriumból egy kisebb tálba és abba eresztek vízet és abba dobom bele a kajáját.Így nem olyan hamar koszosodik a vize...De arra én is kíváncsi lennék hogy hogy tudom rászoktatni a zöldségre.Igaz én most minden 2. nap etetem a bébi tekimet..:DNemrég vett anyum pulyka húst meg májat na abból raktam le pár pici kockát azt esszük már vagy 2 hete felváltva..Meg megeszi egyszerre nekiesik:D Mondjuk azt halottam hogy nem a legjobb csak száraz kajával etetni..Én is amikor megvettük azt hittem elég neki...Aztán 1 hónap múlva megtörtént a baj..A páncélja megpuhult és nem evett...De valamilyen vitamint vettem neki attól megjavult...Vgayis most javulgat,de mióta a húst és a májat eszi azóta jóval keményebb a páncélja.De szoktam neki nasinak adni száraztápot,szívmixet....Mondjuk vettem neki fagyasztott halat is de az nekem büdös ezért azt nem nagyon adom neki...

Mondjuk azt megkérdezném hogy a fagyasztott halból menyit kell adni egy bébiteknősnek?:D

2009. okt. 30. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Én írtam a többi választ. :)

Hát én, mivel az enyémek már nagyok 2-3 halat szoktam eltördelni kisebb darabokra (azért mert így nem vesznek annyira össze rajtuk). Meg mást is kapnak még mellé. Szerintem egy kistekinek elég 1 db egyszerre. :)

2009. okt. 30. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:

Hát, az én tekim se nagyon eszi meg a zöldséget. Próbálkozz ubival, de ne sokat, mert úgyis csak keveset eszik belőle. Mi régebben a szívmixet attuk a tekinknek, de most vmi puffasztott rudacskákat adunk neki, de sajnos nem nagyon vált be nála...


Szóval egy kis ubi, mert se a sárgarépát, se a parit nem nagyon eszi.

2009. okt. 30. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!Továbbra is várom!:)
2009. nov. 2. 14:18
 10/11 anonim válasza:
az én tekim mindet megeszik annyit zabál pedig mindennap kap kaját,még a popcornt is megeszi,nyáron amikor kint van meg megeszi a varngyos békát is ami bemászik hozzá:D
2009. nov. 8. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!