Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Paradicsomra allergiás lennék?

Paradicsomra allergiás lennék?

Figyelt kérdés
Már nagyon régóta észrevettem,hogy ha paradicsomot eszek,vagy paradicsomos ételt(pizzát is:(),akkor másnap piros foltok jelennek meg az arcomon,néha mintha pattanás lenne,de mégsem,s nehezen múlik el.Lehetséges,hogy allergiás vagyok rá?
2011. jún. 7. 19:31
 1/4 anonim válasza:
Igen lehetséges. Nekem is volt ilyen amikor egy huzamban egy féle dolgot ettem. De nekem elmúlt egy idő után.
2011. jún. 7. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

köszönöm a választ!

nekem régóta van,de nem múlt még el...

2011. jún. 7. 20:06
 3/4 anonim ***** válasza:

1,5 éves lányom tetőtől talpig csalánkiütéses volt (ezt 3 alkalommal "játszotta" el), ezért kórházba került. Ott, miután kezelték ételallergia gyanuval, a gasztroenterológiára küldtek minket. Itt tesztelték, hoghy mikre lehet allergiás. Kicsit megkarcolgatták az alkarját, és irrigén anyagokat cseppentettek rá. A 10 leggyakoribbat nézték, és köztük volt a paradicsom. Nagyon meglepődtem, mire mondta a dokinő, hogy igen, a paradicsom az egyik legallergizálóbb étel.

Szóval lehetsz rá allergiás.

Lányomnek ezeket nészték:

- glutén

- tojásfehérje

- citrusfélék

- tej

- mák/dió/mogyoró

- por

Kontroll pötty, a hisztamin volt.


Üdv!


ui: menj el bőrgyógyászhoz ezekkel a pöttyökkel, ő majd útba fog igazítani, hogy allergia miatt hova és mikor menj

2011. jún. 10. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen:-)
2011. jún. 11. 18:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!