Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Találtunk egy kis gyíkot és...

Gyula XD kérdése:

Találtunk egy kis gyíkot és nem tudom mivel kell etetni?

Figyelt kérdés
2013. aug. 23. 10:15
 1/4 anonim ***** válasza:
2013. aug. 23. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Kathi Ádám ***** válasza:
Nem egyszerű tartani, megfeleő hőmérséklet(infra lámpa) és talaj(nem elég a tőzegtalaj sem a sima, laza homok), élő kaja(rovarok) kell neki amúgy. Növények amik között elbújhat, faágak, kövek...
2013. aug. 23. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Minden gyík védett állat, a legjobb ha elengeded, fogságban úgysem maradna meg. Ha mégis meg akarnád tartani, csinálj a kertben egy kőrakást és engedd el oda, táplálékot azt talál magának. Ha megfelel neki, ott fog maradni.

2013. aug. 23. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szerintem is engedd el. Akármilyen kicsi, a gyíkok nem azok a fajták akik etetgetik, nevelgetik a kölykeiket, míg elég erősek nem lesznek, hanem otthagyják őket és kezdettől fogja saját lábukon élnek meg.

Én egy kis siklót vittem haza anno mert azt hittem jót teszek vele, de szegény már majdnem elpusztult mire kiderült, hogy jobb neki egyedül a szabadban és elengedtük.

2013. aug. 23. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!