Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Lehet kis szakállas agámának...

Lehet kis szakállas agámának húst adni?

Figyelt kérdés
Olvastam valakinél, hogy ő főtt húst ad az övének. Lehet neki adni?
2013. aug. 25. 17:01
 1/6 anonim ***** válasza:

Szerintem a kicsinek nem kéne. Nagynak hallottam hogy valaki macskatápot ad, de ha belegondolsz, melegvérű állatok húsával ő éltében soha nem találkozna, inkább csak rovarokat eszik, szerintem vegyél neki kis tücsköt, annál nem nagyobbat, mint a két szeme közti távolság. Vagy viaszmoly lárvát is lehet adni jól behintve vitaminporral, ha hajlandó megenni akkor az jó nagy. Meg salátát is kínálj neki mindennap, mielőtt adsz tücsköt. Azért előtte, mert utána már lehet hogy nem eszi meg, ugyanis a tücsköket jobban szereti mint a salátát, kiskorban, de szoktatni kell ahhoz is.


Én még a kukoricán gondolkodtam, nem biztos h megeszi, de talán.

2013. aug. 26. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ezeket biztos lehet adni:


Tücsök, szöcske, sáska, pók, lisztbogár, gyászbogár, pincebogár, moly, viaszmoly hernyó, lisztkukac, földigiliszta, svábbogár, csiga.


Lucerna, gyermekláncfű, ruccola, madársaláta, tök, zöldbab, brokkoli, lóhere levele, sütőtök, paradicsom, paprika, petrezselyem, vékonyra szelt répa, zeller, tyúkhúr, vékonyra szelt cukkini és uborka, kevés spenót, kevés saláta.


Banán, cseresznye, meggy, alma, körte, barack, dinnye, eper, málna, kivi, narancs, mandarin, papaya, mangó, szilva, egres.


Akácfavirág, tök virága, lóhere virága, tyúkhúr, pitypang.



Almát próbáltam de az enyém megnyalta és elszaladt előle, aztán próbáltam szilvát, az sem kellett. Kis válogatós :)

Salátákat hajlandó megenni. Tücsköt imádja.

2013. aug. 26. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Főztem kukoricát, azt nagyon ette.
2013. aug. 27. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Spenótot TILOS adni az agámának mert megkoti a vitamint a szerezetében,és beteg lesz tole.NE adj neki keveset se soha.
2013. szept. 3. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 jázmin010 ***** válasza:
Hable bocs,hogy ezt mondom de tévedsz.Pókot nem szabad nekik adni,vagy csak olyat amiben tuti biztos,hogy nincs semmi méreganyag.Amúgymeg,az enyém odavan a görögdinnyéért,retekért és a mangóért.
2013. szept. 4. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 jázmin010 ***** válasza:
Ja és,az enyém kissé alulfejlett{nagyon lassan nől}ezért nagyon nehéz az etetése.Azelőtt 2 sáskát ritkán evett meg és gyümölcs alig került a gyomrába.Csak kézből evett gyümölcsöt és csak egy harapást és annyi..De nemrég,mintha kicserélték volna.Mostmár napi 4 sáskát + gyümölcsöt eszik.A gyümölcsöt még mindig kézből eszi de már az egészet megeszi. Az enyém neve Ikon,de csak úgy szólítjuk,hogy Iki.
2013. szept. 4. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!