Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Az Ékszer teknősöm jól etetem?

Az Ékszer teknősöm jól etetem?

Figyelt kérdés

Van egy még igen csak kicsi ékszerteknősöm. Most úgy etetem hogy nagyrészt halat kapnak naponta egyszer, valamikor Szív mix-et is kapnak. A fagyasztott apróhal negyedét kapja általában.

Na most a kérdésem az hogy ez az etetés helyes vagy van benne hiba? természetesen kap salátát, uborkát is néha.

A fagyasztott apróhalból mennyit kell adni nekik? naponta egyszer elég vagy kevesebbszer/többször etessem? akárhogy olvasgattam nem találtam pontos és normális válaszokat. Személyes tapasztalatok szívesen várok! :)


2013. aug. 25. 18:49
 1/4 dirtboy ***** válasza:
jó így nem kell túlreagálni a teknős etetést,napi 1x elég etetni a kicsiket
2013. aug. 25. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igazából nem tudom miért többesszámban írtam, de mindegy is. Akkor nem reagálom túl, csak annyira szeretem a teknősöm hogy féltem is.
2013. aug. 25. 19:51
 3/4 Papa1724 ***** válasza:

Nos', bár csak most olvastam ezt a hozzászólást, de a válaszom az, hogy nem egészen megfelelően tartod!


A fagyasztott apró hal valóban a legjobb megoldás, de nem kell neki kiporciózni. Egy "igen csak kicsi" ékszerteknős még nem fog elhízni, adjál neki nyugodtan annyit, amennyit egy étkezésre megeszik.


A szív-mixet felejtsed el, majd ha nagyobb lesz, és már nem kell minden nap etetni, akkor a köztes napokon lehet adni neki ilyen "vackokat" is nasinak. :)


És az ilyen kis ékszerteknősnek ugyan adható, de még nincs szüksége növényi táplálékra.

"Húst-hússal", pontosabban kisahalat-kishallal.

2013. szept. 12. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Elolvastam amit küldtél, köszi :D

Egy valami van ami még mindig kérdéses számomra. Egy etetés alkalmával mennyi halat is adjak neki?

Egy egész apróhalat? vagy kisebbet? Volt arról szó hogy fej nyak méretűt adjunk neki. Én a fej-nyak méretének dupláját szoktam adni neki. és a szív mix-et elraktam jó mélyre egy jó ideig nem kell még.

2013. szept. 12. 17:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!