Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Több mint egy hete vettem egy...

Több mint egy hete vettem egy pézsmateknőst. Nem eszi meg a halat. Száraz szívmixet, tubifexet megeszi. Mit csináljak, hogy megszeresse?

Figyelt kérdés

2013. szept. 2. 14:51
 1/8 Kolorad válasza:
Próbáld pár napig nem etetni, utána szerintem megeszi. Mindenképpen halat adj neki (fagyasztott tökéletes), szívmix meg ilyenek nem jók , max kiegészítésnek.
2013. szept. 12. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Papa1724 ***** válasza:

Pontosan így van, ahogy az előttem szóló írta.


Amikor veszel egy teknőst, és berakod a helyére, neki még meg kell szoknia a helyét, és "belakni".

Ez némelyik teknősnél egy-két nap, másoknál akár egy-két hét is lehet.

Hasonló szituáció előfordulhat akkor is, ha például a már meglévő teknősünket egy teljesen új helyre költöztetjük.

Ebben az időszakban általában sokkal kevesebbet eszik, vagy egyáltalán nem eszik.


Majd fog enni, ha már kellően megéhezett, türelem .... :)

2013. szept. 12. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Hát bizakodom, már ott tartok, hogy élő halat vettem neki, de csak úszkálnak egymás mellett, szagolgatja (pár nap). Voltunk dokinál, azt mondta ő nem lát semmi baját. Mára pedig úgy látom sokat lebeg a víz felszínen. Délután irány másik doki!
2013. szept. 13. 12:25
 4/8 Papa1724 ***** válasza:

Nos', én nem vagyok állatorvos, de kérdeznék pár dolgot:


Mekkora a helye?

Mennyi vízben van?

Milyen magas a tiszta vízmagasság (aljzat nélkül, ha van)?

Hány fokos a vize?

Azt mondod, sokat lebeg a víz tetején (ami egyébként normál körülmények között nem baj). Ilyenkor rendesen egyensúlyban van, vagy valamelyik oldalra kicsit megdől?

2013. szept. 13. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Voltunk a másik állatorvosnál, tüdőgyulladása van. Az eddigi 28 fokos vizet 30 fölé kellett emelni, illetve kapott antibiotikumot. Mintha szebben úszkálna, aktívabb lett. Kedden kontroll.
2013. szept. 14. 08:56
 6/8 A kérdező kommentje:
Ja a kérdésekre a válasz. 54 literes aksiban van, hőmérsékletet írtam, víz magassága kb. 6 cm, doki szerint így jó. A víz rendszeresen cserélve. Lámpa napozó szintén van. De írtam, hogy mikor megvettem sem volt túl "egészséges", akkor már nem evett igazán.
2013. szept. 14. 08:59
 7/8 Papa1724 ***** válasza:
Remélem hamarosan meggyógyul. :)
2013. szept. 14. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Már nagyon aktív, szépen úszkál :)
2013. szept. 15. 13:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!