Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Sisakos kaméleon tartása...

Sisakos kaméleon tartása megoldható egy jó 2 méteres, szép és sűrű fikuszon?

Figyelt kérdés
Valahol olvastam régebben hogy így is lehet tartani kaméleont, csak kell a növény fölé egy spot lámpa és gondoskodni kell a páratartalomról. Szerintetek megvalósítható, vagy hülye ötlet? :)

#szobanövény #fikusz #kaméleon #hüllő #sisakos kaméleon tartás
2013. szept. 28. 16:53
 1/4 anonim ***** válasza:

A fikusz nem mérgező neki? Nálam is van egy 2 méteres fikusz, de a hüllőkhoz nem mertem berakni.



Volt egy 2x2 méteres kirakat nem messze tűlünk, ott szobai futókák voltak futtatva kifeszített drótokon össze-vissza. Ott nem másztak le az ablakból, mert nem tudtak. Képzelj el egy 50cm széles és 2 méter hosszú ablakpárkányt, onnan nem mertek leugrani, mert több mint 1 méter magason kezdődött az alja, és belülről nem volt a kirakat elkerítve, de ott megmaradtak. Úgy tűnik nem mernek nagyot ugrani. Szerettek ott üldögélni, sütött a nap és volt sok növény is.


Késpbb lett nekem kaméleonom, és én is szobai futókát tettem be hozzá, de nekem háromszögeket rágott majdnem minden levelébe. Viszont volt több cserép futókám, kettő a terrárium tetején is, kettő a folyosón kint. Így néha cserélgettem amikor leamortizálta a bentit.

Amikor a terrárium nyitva volt, kimászott és a terrárium tetején lévő hosszú cserépbe a növény közepébe beleült. De azt is csinálta, hogy lemászott valahogy a terrárium oldalán, vagy a lámpa drótján és elment sétálni, fel a függönyön 4 méter magasra és felült a karnis tetejére.

Onnan le kellett szedni, mert nem jött le magától.


Kíváncsi természetű, megy mindenhova, ahova csak lehet, persze nagyon lassan halad, de kitartóan eljut a szoba egyik végéből a másikba, ha van neki olyan felület, amin le tud mászni. A falon nem tud, nyilván.

2013. szept. 28. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Egyszer barátom asztalán a monitor tetején ült. Így azért ügyesen mászik. A monitor oldalán is fel tudott menni. De az asztalra hogy ment fel, azt nem tudjuk.
2013. szept. 28. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
bár lehet, hogy az asztalra is egy dróton mászott fel, ahogy nézem vannak lelógó vezetékek.
2013. szept. 28. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

A ficus benjamina elméletileg alkalmas rá, legalábbis itt ez van:

[link]


Nagyon jópofa állat, viszont terráriumra nincs helyem, innen jött hogy akkor ki lehetne használni a méretes fikuszt a sarokban... :D

2013. okt. 3. 20:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!