Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Van egy 6 éves sárgafülű...

Van egy 6 éves sárgafülű ékszerteknősöm a napokban kaptam. A gazdája megunta, és el szerette volna ajándékozni, így került hozzám. Az előző gazdája csirkehúst adott, és még a májat említette. Én az utóbbit próbáltam, de nem eszi. Mivel etessem?

Figyelt kérdés

2013. okt. 5. 22:39
 1/3 anonim válasza:
Nekem van egy hároméves.Én is így kaptam, hogy az előző gazda megunta. Bármilyen nyers húst adok neki megeszi, Ha nem válik be, akkor vegyél mini szárított halat vagy kukacot
2013. okt. 6. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 saku28 válasza:

Én rögtön állatkereskedésből kaptam az én teknősömet, és most decemberben lesz másfél éves. Eleinte szárított hallal próbáltuk etetni, de az tényleg cska próbálkozás volt, ugyanis gyűlölte szegény. Az állatorvos egy tüdőgyuszi alkalmával mondta meg, hogy ezek a szárított ételek és mindenféle csirke-marha-disznó hús nem megfelelők a teknősöknek, vitaminhiányosak lesznek, könnyebben kapnak el betegségeket és akár el is pusztulhatnak. A legjobb az, amit a termsézetben is ehet: tehát a hal. Állatkereskedésekben lehet kapni fagyasztva fehér halat. Nálunk egy csomag hal (grammra van, de oylan 10-12 körül lehet benne) 250 Forint körül van.


Szerény véleményme szerint amúgy tekifüggő, mit szeret és mit nem ;) Ugyan nem kötöttem a doki orrára, de az enyém rajong a boltban kapható, szárított marhaszív-mixért (abból is csak a bio-lio féléért, vettem egyszer egy másikat próbának, de az teljesen hidegen hagyta). Esküszöm, még jobban teper érte, mint a halacskáért, de nem merek csak azt adni neki, nehogy vitaminhiányos legyen, úgyhogy az cska a halacska után jön egy pár darab finomságnak :)

2013. nov. 18. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Az emberi kajak csirke, maj stb. MEREG a teknosoknek TILOS adni nekik. a fo taplalek a fagyasztott hal. a szaritottba semmi vitamin nincs max csak a teki nem lesz ehes.

adhato kajak: sziv mix, fagyasztott/elo hal, shrimp, teknostapok. Az utolso valaszolonak: a sziv mix is tartalnaz vitamint de a hal tobbet. igy nem baj ha mondjuk egy nap csak sziv mixet kap.

2013. dec. 27. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!