Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Szeretnék hüllőt tartani, de...

Szeretnék hüllőt tartani, de még igazából sosem volt. Valaki tud segíteni?

Figyelt kérdés

Nem értek teljesen a hüllőkhöz, gyíkokhoz. Semmiféle tapasztalatom nincs, mivel soha életemben nem volt még efféle háziállatom. Valójában csak macskám volt, ami teljesen az én birtokomban állt.


Viszont nagyon régóta szeretnék valami gyíkfélét (vagy más hüllőt) és ebben szeretnék segítséget kérni. Milyen állatot ajánlanátok egy teljesen kezdő hüllőtulajdonosnak?


Igazából nem szeretnék egy hatalmas sárkányt a szobámban. Barátságos, kézben nyugodtan lévő állatnak örülnék.


Az ár nem a legfontosabb szempont, de nem biztos, hogy 20ezer forintért képes lennék bármit megvenni.


Előre is köszönöm!


17F



2013. okt. 14. 18:16
 1/9 anonim ***** válasza:
Az állat ára csak apróság, a terrárium, meg minden egyéb fe,szerelés kerül sokba. Ha pesti vagy, vasárnap lesz terraplaza a lurdy házban, ott minden infot megkaphatsz.
2013. okt. 14. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szakállasagáma.

[link]

200 literes akváriumba raktam.

[link]

Szokott néha rohangászni benne.


Most egy 50 Wattos piros infra lámpa van rajta.

[link]

Plusz egy Repti Glo 10.0 lámpa:

[link]

Alul van egy fűtőkő:

[link]


De van még egy olyan amit utána csináltam, hogy vettem conradban 2ezerért 12Voltos autó szélvédő fűtőlapot 2db volt egy pakkban, azt ráragasztottam fekete lapos pala kő aljára, és az is ugyanúgy fűti, mint a másik drága fűtőkő.

És ráraktam egy adaptert, amit 7.8 Voltra kapcsoltam, így fűti fel olyan 30 fokosra a fekete palát.


Na persze ha jobban lefedném a tetejét, nem kéne ennyi fűtés bele és most nekem a lakásban is elég hideg van, tehát most csak kell fűtenem, mert különben ott didereg a kövön a sarokba ha nem kap elég meleget és még meg is fázhat.


Ha meg rendesen be van fűtve, akkor rohangászik sokat.

2013. okt. 14. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
7.8 Voltra bocsi, elírtam, mert 7.5 Voltra
2013. okt. 14. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Igaz, hogy a szaki egy hatalmas sárkán lesz, de ő a legjobban kézbe vehető állat. Más normális hüllők nem szeretik ha fogdossák őket, de őt valahogy nem zavarja.
2013. okt. 14. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen!

én valahol pont azt olvastam, hogy ő az, akit nem szabad kézbe venni.

2013. okt. 15. 06:30
 6/9 A kérdező kommentje:
"ő az" lol reggel volt,.
2013. okt. 15. 14:28
 7/9 toothless válasza:
En a leopárdgekkot ajállanam. Kézbe vehető , barátságos, többféle valtozatban. Az ára is jó és nem mellesleg kezdő hüllőtartoknak ajánlott. Kis igénnyel és cuki barátságos kulsovel. Nekem is van kb 1.5 éve és ő az első egzotikus allatom.
2013. okt. 16. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Hát nemtudom, nekem a szakállasagáma engedi hogy kézbe vegyem. Néha ide is jön hozzám, amikor itt ülök mellette, bár lehet hogy azt akkor csinálja mikor éhes. Egyszer volt hogy elkezdte kaparni a tálját, hogy figyeljek fel rá, aztán nézett rám és kinyitott a száját. Teljesen olyan volt, mintha azt mutatta volna hogy adjak neki enni. Így szólt, érdekes.


Pl volt madagaszkári nappaligekkóm, az nem engedte hogy hozzáérjek, elszaladt, és az nem csinált ilyeneket. Azt csak úgy tudtam odacsalogatni ha mézes banánt raktam csipeszre, mert édesszájú volt és arra egyből jött oda.


Kaméleonom is volt, azt se nagyon lehetett fogdosni, csak kiskorában, de nem szerette, felnőtt korában meg már védte a területét és fújt rám. Az egy hím volt.


Leopard nem volt nekem mert az mindig alszik. Jobb szeretem az olyan állatokat amik nappal vannak ébren.

2013. okt. 16. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 toothless válasza:
Kis töredéssel nappali üzemmódra is át lehet állítani. Amúgy meg nem alszik egész nap. Mindig mikor haza érek kb 2-3 órakor már rég fent van. Amúgy meg nagyon aranyos mikor este mászkal rajtam és együtt nézzük a mentalistát stb.
2013. okt. 17. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!