Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Mennyire számít ritka állatnak...

Mennyire számít ritka állatnak a foltos szalamander Magyarországon?

Figyelt kérdés
2013. okt. 23. 18:05
 1/8 anonim ***** válasza:

Ha a foltos szalamandrára gondolsz ami sárga foltos az nem ritka.De nézd meg itt hogy melyik alfajra gondolsz:

[link]

2013. okt. 23. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Európa több országában védett, így Magyarországon is, eszmei értéke: 50 000 forint.

26 éves természetjáró létemre egyszer sem volt szerencsém vadon élő példányhoz, szóóóvaaal...

2013. okt. 23. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Azt tudtam hogy védett, de ezek szerint akkor nekem szerencsém van. Főleg a bükkben szoktam túrázni, és tavasszal, ősszel szinte mindig látok legalább egyet.
2013. okt. 24. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
ha a salamadra salamandra (foltos szalamandra) fajra gondoltál, akkor szerencsés vagy. A Bükkben előfordulhat, mert a hegyvidéki nyirkosabb erdőket szereti.. De egyébként tényleg elég ritka
2013. okt. 24. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

[link]


Őrá gondolok. Akkor szerencsés vagyok, de tény hogy nyáron alig látni őket (meg alig túrázok) , és valóban a nyirkos terülteken mozognak tavasszal és most ősszel is.

2013. okt. 24. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

ez a műanyag egészen élethű :)

[link]

2013. okt. 27. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Platypus ***** válasza:
Én már többször is láttam, fotóm is van róla. Kifejlett példányról és lárváról is. Valóban ritka, de nem ezért olyan nehéz látni. Csak párás időben mozog, estefelé vagy eső után, és főleg a mély, nyirkos patakmedreket szereti. Messziről kerüli a túrázáshoz kellemes időt és helyeket. De ha tudod merre keresd és mikor, akkor esélyed is van rá. Például életem első szalamandráját Királyréten láttam, ami egy népszerű kirándulóhely.
2013. okt. 31. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
LoL én tavasszal voltam a bükkben osztálykiránduláson és naponta átlagosn (ha kerestük) akkor találtunk vagy 3 at
2013. okt. 31. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!