Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Akvaterrárium paraméterei?...

Akvaterrárium paraméterei? Ezek jók lennének?

Figyelt kérdés
Akvaterráriumot szeretnék csináltatni méretre. Milyen vastag üvegből legyen? Olyan 100x70 centisre gondoltam és kb. 20-30centi magasan lenne a víz. Magassága ezért 60 centi kellene hogy legyen gondolom. Jók ezek a paraméterek? 4mm-es üveg elég hozzá vagy vastagabb legyen?
2009. nov. 14. 14:07
 1/6 anonim ***** válasza:
Milyen állatnak lesz, mert az sem mindegy? Pl halaknak egy 60 cm magas akváriumba 30 cm víznél jóval több kell, akár 50et is lazán rakhatsz bele.
2009. nov. 14. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ékszerteknős. 2db tenyérnyi. Halaknak akvárium kell nem akvaterrárium nem?
2009. nov. 14. 14:40
 3/6 anonim ***** válasza:
De de, bocsi, félreolvastam. Viszont a 60 cm-t egy kicsit sokallom, szerintem az 50 is elég lenne. Úgyse fognak kiugrálni, max könnyebben takarítod.
2009. nov. 14. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

"Az akvaterrárium mérete


Ezt általában a teknősök páncélhosszának valamilyen szorzataként szokták megadni, amely a következőképpen néz ki:


Akvárium hossza = kifejlett teknős páncélhossza x 5 cm


Akvárium szélessége = kifejlett teknős páncélhossza x 3 cm


Ehhez jön még a száraz terület, amelynek elég nagynak kell lennie ahhoz, hogy teknősünk kényelmesen elférjen rajta. Egy 15 cm-es példány esetén 45 x 75 cm-es napozót ajánlanak. De egy jó orientációs pont a vízterület 1/3-da.


A másik fontos kérdés a víz mélysége. Ha ékszerteknőseink vannak, azok kiválóan úsznak, ezért elég mély vízbe is rakhatjuk őket. Egy kifejlett példány esetén ez 40 cm-t jelent (más szakirodalom csak 30 cm-t ír, hogy kényelmesen tudjon levegőt venni), amely a páncél hosszának a 1,5-szerese. Azonban ha növelni akarjuk a víz mélységét, akkor ezt csak fokozatosan tegyük, nehogy a teknőseink megfulladjanak.


Tehát egy (vagy két) kifejlett példány tartásához egy 120 x 60 x 60 cm-es akváriumra van legalább szükségünk. Ha egy nőstény és egy hím van, akkor is ezt a méretet használjuk. Több nőstény és egy hím esetén is alkalmazható, de ha több hímünk van, akkor nagyobb vagy több akvaterráriumra van szükségünk. Persze a fiatalabb példányoknak megteszi egy kisebb akvárium is (akár egy 25 literes, de max. 2 évig), de idővel mindenképpen gondoskodnunk kell egy nagyobb "medencéről"."


[link]

2009. nov. 16. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi! :)
2009. nov. 16. 11:25
 6/6 anonim válasza:

nekem is van tekim és ha lámpával világítod akkor 60 cm kell

(nekem 65cm es)

2009. nov. 29. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!