Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Egy hete vettünk kaméleont, ő...

Egy hete vettünk kaméleont, ő az első, és véleményt szeretnék kérni, mindent jól csinálok-e?

Figyelt kérdés
Nos mivel ő az első kamim, így nem vagyok benne biztos, hogy mindent jól csinálok-e. Eleve az etetéséről eltérő véleményeket hallok. Szerintem sovány, párom szerint túletetem, és majd gurulni fog. Mivel nem találkoztam meggyőző magyarázattal idáig, ezért én az egész dobozzal beteszem neki a kukacokat, és amennyit abból ő jónak lát, azt megeszi majd. Tücskökből túl nagyokat vettem, egy nap abból elég neki egy is, de így meg a maradék fele megdöglött másnapra. :/ Továbbá az enyém szerintem sokkal barátságosabb, mint amit a kamikról leírtak, legalábbis velem. Már az állatkereskedésben is odajött hozzám, és csak az én hangomra, itthon is csak rajtam tud meglenni, másokra kifejezetten kerüli, hogy rámenjen. Sosem fújt rám, imád a hajamon lenni, a kezemen hasalva aludni (most is ott alszik), párom kezére bezzeg még üvegen át is tátog nagyokat. Szóval enyhén szólva is hülyeségnek tartom a "hüllők így meg úgy buták" teóriát. Oké, simizést tényleg nem igénylik, de igenis kötődnek valamilyen szinten, és érzik a ragaszkodást. Igyekszem mindent megadni neki, többször is permetezem a növényét, ha nem szeretne kijönni akkor nem erőltetem, beszélgetek vele, és remélem nagyon szép élete lesz nálunk!

2013. nov. 25. 21:19
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Ami még fontos lehet: mennyi az alvásigénye? Elég későn fekszünk párom viszont korán kel, és abban a szobában készülődik, ahol a kami van. 6-7 óra szerintem igen kevés neki...
2013. nov. 25. 21:26
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Én csak arra reagálnék ebből, hogy a hüllők buták lennének:


4 teknősöm van, a két idősebb már 17,5 éves, a két fiatalabb 12,5.

Mindegyik imád a szobámban mászkálni, jönnek utánam, rám másznak, és - főleg az egyikük - igenis igényli a simogatást (a nyakát nyújtogatja, és azt kell simogatni/vakargatni neki). Egy másik azt szereti, ha morzsolgatom a lábát.


Szóval dehogy buták, nagyon is barátságosak és ragaszkodóak, ez természetes. :)

2013. nov. 25. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Az etetés nagyon nem jó, sokkal többet ártasz neki azzal hogy mindig van kaja előtte.

Kaméleont tapasztalt terraristáknak ajánlják, mert elég kényes állatok..

Nem írtál semmit a helyéről. Mekkora a hely ahol él? Van megfelelő hőmérséklet, páratartalom??

A terrárium amiben tartod elég nagy? Mert nekik nagy hely kell. Inkább magas legyen mint széles. Van neki kis tava?? Egy ág amin pihenni tud??

2013. nov. 25. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, ment a zöld kéz! :) Én akkor döbbentem meg és szomorodtam el, amikor itt gyk-n egy állítólagos hatalmas "hüllőbarát" és tartó x év hüllőtartás után ilyet írt be egy másik kérdezőnek: a hüllők nagyon buták és semmilyen emberi közelséget nem igényelnek. Valahogy megkérdőjeleztem, tényleg szereti és tiszteli-e ezeket az állatokat. :(
2013. nov. 25. 21:40
 5/11 A kérdező kommentje:
A terrárium egyelőre elég tágas neki, még igen pici, szakemberre bíztuk a dolognak ezen részét, így igen, minden van benne neki, amit leírtál. Minden nap többször is permetezünk be neki vizet, a lámpák is 8-10 órát égnek rá, maga a lakásunk is alaphangon van 25 fokos. Az ürüléket is kiszedjük, amint van. A kajáltatása a legnagyobb kérdés neki, de akkor ezek szerint igaz lehet, hogy túletetem. Köszi szépen!
2013. nov. 25. 21:45
 6/11 anonim ***** válasza:

Nem bizonyított hogy a hüllők okosak vagy buták lennének. Egyszerűen ösztön állatok.

Azt hogy a teknős engedi hogy a gazdi a nyakánál vagy lábánál simogassa, annak egyszerű oka van. A teknős bizonyos testrészeit sehogy sem tudja elérni, sem maga sem más tárgyhoz dörzsölgetéssel sem. Mivel ezeken a hajatokban paraziták telepednek meg, amik viszketéssel járnak így a teknős csak ösztönösen kiaknázza azt a lehetőséget hogy a gazdi ott simogassa "dörzsölje" a helyet, így megszabadul a parazitáktól..A természetben egy bizonyos madárfaj segít a teknősnek, míg a madárnak a parazita (élősködők) elesége lesz, a teknős megszabadul tőle..

Kaméleont ahogy a hüllőket hidegvérűeknek is nevezik. Mivel nem képes a testhőmérsékletét állandóan egy szinten tartani, így kihasználják a természet adta meleget. Az emberi test a kaméleon számára meleg. Ezért is szeret a legtöbb hüllő emberi testen pihenni, mert átveszi a test melegét. (ezért nem is ajánlják a megfelelő hó, és vízpárás terráriumból való állandó kivételét, mert a kaméleon nehezen birkózik meg a hőmérséklet változással..

Nem tartom butának a hüllőket, de okosnak sem. Egyszerűen ösztönös állatok..

2013. nov. 25. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Azért az mindenképp érdekes, miért pont csak az én kezemen, csak az én hajamban, és miért pont csak az én hangomra hallgat. Amint megpróbálnánk, hogy esetleg páromra átmenne-e, húzódik el egyértelműen az én irányomba. Jó persze, ők is tudják, ki gondozza őket, de azért némi kötődés igenis van bennük. Teljesen mások, mint a kutyák vagy a macskák, az tény, de nem igazak azért a "hüllők nagyon buták" elméletek. Nem egy ember akarta már nekem ezt állítani.
2013. nov. 25. 22:14
 8/11 anonim ***** válasza:

Félre ne értsd..Én nem mondtam, hogy a hüllők buták. (végül is a madarakkal együtt a hüllők is túlélték a dinókat, a jégkorszakot)

Csak azt mondom, hogy bizonyos viselkedésük ösztönös. Talán azért megy mindig a te karodra, hajadra (ugye ott a meleg fejbőr) mert a te test meleged a megfelelő számára. Az jön be neki. A hang meg egyértelmű. Nem süket a hüllő, és tökéletesen megtudja különböztetni a hangokat. Tudja hogy a te hangod egyet jelent a meleggel, vagy étellel.. Ennyi..

2013. nov. 25. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%
Semmit sem csinálsz jól. Rossz az egész.
2013. nov. 26. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó. A tartását jól csinálják. Az is jó hogy 8-10 órát ég a lámpa, és hogy időnként vízzel permetezik. Amit írt a terráriumról az is jónak tűnik. Az etetéssel vannak gondok csak. Azon kell változtatni. Meg ha lehet nem sűrűn kivenni a terráriumból..
2013. nov. 26. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!