Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Sárgafülü ékszerteknősnél...

Sárgafülü ékszerteknősnél normális?

Figyelt kérdés
1 hónapja kaptam, maximum 1-2hetesen,pici 5-6 cm-es fent említett teknősöm páncélja néhány ponton kicsit puhább, a szélén pedig 2 ujjal egy nagyon picit görbíthető, de sehol sem deformálódik. Azt olvastam, hogy kicsi korában mèg nem teljesen kemény, ez csak később jelent nagy gondot. Az üzletben az úr r akitől vettem,azt mondta hogy a Tetra Reptomin Baby tápból naponta elég 1-2 rúd, a dobozon napi több adagot ír. Eddig napi 1-2-t kapott és mivel mást nem említett az úr, csak ezt kapja. Élénk, vidám, vize 22-24 fokos, lámpával melegített szárazföldi része 26-27 fokos. Segítsetek, ez így normális, nincs baja?? Aggódom érte!

2013. dec. 30. 16:26
 1/4 anonim ***** válasza:
Ne azt a száraz kaját add neki, hanem fagyasztott halat.
2013. dec. 30. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
De ha az úr aztmondta (aki 32 éve foglalkozik ilyesmivel), hogy kiskorában csak ez, a halat meg majd később, akkor? Hágjam ezt át?
2013. dec. 30. 16:36
 3/4 anonim ***** válasza:

igen, a puha páncél kalcium hiányt is jelenthet

a táp nem jó (még ha a bácsi azt is mondta)

vegyél fagyasztott halat, aztán 1-2 naponta azt adj nekik

még fagyos a hal fel tudod neki darabolni, langyos vízben hagyd, h felengedjenek a darabok és akkor add nekik (lehet h elsőre nem fogják szeretni, mert hozzászoktak a táphoz, de hidd el, h ez jobb nekik még ilyen picikén is)


persze ha van még tápod, akkor adhatsz azt is nekik a hal mellett (egyszer egyiket, másszor másikat, de halat mindenképp vegyél nekik)


remélem tudtam segíteni

nekem 2 éves teknőseim vannak, és anno én is észrevettem, h az egyiknek puhább a páncélja

akkor utána olvastam és átálltam arra, h csak halat kapnak

1-2 hét után már kezdett is rendbe jönni :) úgyh egy próbát megér

2014. jan. 2. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
A kicsiknél normális ha puhább.Nekem hat kisebb tekim van és még majnem az összesnek olyan.De egy idő után kinövik.Én szárított rákot szoktam általában nekik adni.Rá is van írva a dobozára hogy erősíti a páncéljukat.
2014. jan. 11. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!