Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Az ékszerteknősök mikor...

Az ékszerteknősök mikor lesznek ivarérettek? Keresztfiamnak van egy teki párja. Lassan 2évesek. honnan veszem észre ha "akarnak" kis teknőst? ha észrevettem utána mi a teendő?

Figyelt kérdés
2009. nov. 30. 09:14
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerintem nincs semmi teendőd. A tekik csak megfelelő körülmények között tudnak szaporodni, egy sima akvaterráriumban nem, ahol nincs pl. homok, ahova eláshatnák a tojikat.


Ha hülőőszaporítással akarsz foglalkozni, az igen komoly elméleti tudást, és techinkai hátteret (pl. keltető, hogy mást ne mondjak) igényel.


Szapírást előtt érdemes teleltetni őket, hogy tavasszal "kívánják" a szaporodást, mert amúgy nekik bent a lakásban nem nagyon vannak évszakok.


[link]


Ha komolyan érdekel az a dolog, ajánlom ezt az oldalt, ott a hobbi taknőstartók mellett valódi SZAKÉRTŐK, vannak, több évitizedes tapasztalattal.


Nekem is két éves tarkipárom van amúgy fiú-lány, de nem foglalkoznak a szaporodással.

2009. nov. 30. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem akarok ezzel foglalkozni csak kérdeztem.
2009. nov. 30. 12:57
 3/5 anonim ***** válasza:

Két évesen még nem ivarérettek. De az első jele, hogy a fiú udvarolni kezd. Szembefordul a lánnyal, odadugja az orrát, és az előre tartott kezeit "rázza" neki. Ha a lány elmegy, akkor gyorsan követi, szembefordul és tovább rázza a "kezeit". Nekem van egy 12-13 éves hímem, teleltetés nélkül már 3 hete udvarol, tavaly januárban annyira komolyan csinálta, hogy májusig össze se tudtam rakni a kicsikkel. A kicsik 3 évesek, 1 fiú, 1 lány gondolom, mivel csak az egyiknek udvarol, de ő még kicsi, nem ivarérett, nem törődik vele, viszont a másik kicsit, akiről gondolom, hogy szintén fiú, erősen támadta a nagy, gyakorlatilag meg akarta enni. Idén ez még nem fordult elő, még csak a legyezésnél tartanak, de nagyon kell figyelni őket.

A korábbi teknőseim tapasztalatából: Bár sosem voltak teleltetve! A nőstény a tojás rakás előtt nagyon ingerült, folyton ki akar jönni a vízből, és nem fogad el kaját hónapokig, + besárgul. Az első tojás után megnyugszik, akkor már eszik is, de két naponta tojik tovább. Semmi külön teendő nincs vele. És valóban, otthon tojást kikeltetni nem nagyon lehet. Nekem sem sikerült.

Szóval a tieid még kicsik a tojás rakáshoz, emiatt ne aggódj, évek múlva, ha észre is veszed a legyezést, nagy valószínűséggel akkor sem lesz belőle tojás, ha mégis lenne, persze próbálkozni a keltetéssel szabad, de ....

2009. dec. 1. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.

12-13 éves.

az igen mekkorák?(cm)

2009. dec. 1. 21:24
 5/5 anonim válasza:
10-éves korban válnak ivaréretté.terráriumi tartásoknál nagyon ritka vagy egyátalán nem szaporodnak.A szaporodásukhoz mindent megtudnál teremteni akkor esetleg, de az nagyon körülményes.
2009. dec. 23. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!