Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Mit csinál a csörgőkígyó az...

Mit csinál a csörgőkígyó az emberrel? (Mitől függ, hogy megharapja-e, illetve mit tesz, hogyan hat a marása? )

Figyelt kérdés

Többféle mérges kígyó van, és feltételezem, (illetve úgy tudom,) hogy különböző módokon hat a mérgük. Van, ami ideget bénít, van ami izmot sorvaszt és ezzel lebénítja a légzést... stb.


Hol tudnék részleteknek utánanézni arról, mi zajlik le egy megmart ember szervezetében? (Pld a marás pillanatától mennyi ideje van hátra, és ebből mennyi ideje van ellenszérummal megmenteni, amikor még nem késő?


Láttam például olyan kalandfilmet, (nem tudományos természetfilmet,) ahol az áldozat fájdalomtól üvöltve halt meg. Ha fuldoklik, ahogy sejtem, akkor viszont ez kamu, nem?


A kígyómarások ellenszéruma nehezen beszerezhető, és szó szerint méregdrága. Mérges kígyók lakta területen (pld. Brazíliában, vagy egy állatkertben) mindenkinél, aki foglalkozik velük, kötelezően kell lennie?



2014. jan. 9. 08:34
 1/8 anonim ***** válasza:

A kígyómarások ellenszéruma nehezen beszerezhető, és szó szerint méregdrága.


ez nem így van. a kórházakban mindig van ellenszer, csak a gond ott kezdődik, hogy lassan jutnak el az emberek oda.


mérgek és toxinok:

[link]


könyv:

[link]

2014. jan. 9. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

<< a kórházakban mindig van ellenszer >>


Az alapelv az, hogy az orvosok első számú kötelessége mindig az életmentés. (Ez más jellegű, életveszélyes balesetek, sérülések stb esetén is így van.) Tehát először is, minél előbb megmentik az ember életét, ha technikailag megtehetik. (És eben idáig igazad is van. DE!) Majd ezután kérdezik meg, hogy no és a kezelés költségeit ki állja. Na már most, én kétlem, hogy a kígyómarás ellenszérumát fizetné a magyar TB. Ergó ha megmentik az illető életét, ha nem, a családnak akkor is kiszámlázzák.


Egyszer egy suliba, ahol éppen tanítottam, biológiai nyílt napra meghívtak állatkerti gondozókat, akik 3-4 különféle mérges kígyót hoztak bemutatni. Többek között egy nagy táska is előkerül, benne különféle fiolák, fecskendők stb. A gondozók mesélték, hogy náluk kötelező jelleggel van ellenszérum, viszont a beszerzési költségeket az adott intézménynek kell állnia, amelyik őket is alkalmazza. Márpedig de igen, egy adag(!) ára fajtától függően néhány százezertől több mint millió között mozog, és többnyire Dél-Amerikából vagy máshonnan, exotikus külföldi országokból kell megint pótolni.

2014. jan. 9. 16:11
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
magyarországon egyetlen mérges kígyó faj él, a keresztes vipera. az is csak néhány területen. Mérges kígyót tilos otthon tartani, az állatkertben meg gondolom van ellen szer készleten.
2014. jan. 9. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Egyébként hangsúlyozom, engem a méreg fizilógiai hatása elméletben érdekel. Hogy mi történik a csörgőkígyó mérgének a hatására. (Attól ugyanis nem félek, hogy konkrétan Magyarországon gyakorlatilag veszély fenyegetne.)

Elnézést, ha a kérdésben nem voltam egyértelmű.

2014. jan. 9. 18:17
 5/8 A kérdező kommentje:
Az 1.-es válaszoló által küldött link alatt például van egy olyan tömör és velős összefoglalás, ami így első ránézésre legalábbis részben már válasz a kérdésemre, -- ezt köszönöm is. (És persze zöld pacsi.) :)
2014. jan. 9. 18:24
 6/8 A kérdező kommentje:
Ott négy különféle hatásmechanizmusú kígyómérget sorolnak fel. Specifikusan a csörgőkígyóé melyik kategóriába esik?
2014. jan. 16. 09:51
 7/8 anonim ***** válasza:
2014. jan. 16. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
#3 Kettő van,mert ott a Rákosi Vipera is,ami nagyon ritka, és szinte lehetetlen vele találkozni.Mérgeskígyót meg lehet otthon tartani szigorú engedéllyel,meg gondom ellenméreg is kell hozzá.Állatkertekben meg van ellenméreg,ha megtörténne a baj.
2019. szept. 23. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!