Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Nagyon aggódok a teknősömért,...

Nagyon aggódok a teknősömért, mit csináljak?

Figyelt kérdés

Kaptam 2 kis sárgafülű ékszerteknőst.Egy hím és egy nőstény,nem tervezem őket szaporítani.2 naponta cserélem a vizüket,átmosom a köveiket,van fűtőjük 24-26 fokon van általában a vizük .Enni marhaszivet,fehérhalat,néha ilyen kis rákfélét adok nekik,nem jut eszembe hogy hívják.2 napja páncél erősítő vitamint is kapnak.


Szóval a lényeg,hogy 1-2 napja "csipogó" (vagy fütyűlő) hangokat hallottam tőlük.Általában ha feléjük nyúlok akkor csinálják.Utána olvastam és azt írták hogy ha meg vannak fázva,tüdőgyulladást kapnak akkor van ez.Nagyon aggódok értük,hétvégén állatorvoshoz se tudjuk őket vinni. :(

Mit tegyek,vagy ne aggódjak,mit tegyek hogy ne legyenek betegek?

(Kérlek titeket,ebben a helyzetben inkább segíteni próbáljatok,így is nagyon rosszul vagyok emiatt) :(



2014. jan. 10. 21:00
 1/8 anonim válasza:
Az enyémek vörösfülűek és tizenévesek. Néha szoktak fújó hangot adni. Olyan fura, engem leginkább arra emlékeztet, mint amikor a macska fúj. Nem ilyet hallottál? Nem hiszem, hogy mindkettő egyszerre fázott volna meg. Meg mitől, ha figyelsz a hőfokra? Amúgy felesleges kétnaponta a teljes vízcsere. Enni meg halat adj neki. Nyers, vagy fagyasztott – nyilván olvasztva add nekik… -, halat és ne szárított vackokat. Saláta, uborka… és a gyümiféléket is szeretik. Ha nem száraz kaját kapnak, felesleges a plusz vitamin is.
2014. jan. 10. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Hú köszi sokat segítettél!:)

Nem,inkább ilyen kis halk sípoló hangot,kinyitja a száját és "fütyül" egyet.De csak az egyik.Hát remélem nem lesz baja.Köszi mégegyszer!

2014. jan. 10. 21:38
 3/8 A kérdező kommentje:
A vizüket csak azért cserélgetem mert a marhaszívtől hamar bebiszkolódik de azt is kiszedegetem ha már nem eszik meg.Próbáltam őket külön etetni,de nem akarnak máshol enni.
2014. jan. 10. 21:41
 4/8 anonim válasza:

Nem tudom… Nekem fújásnak tűnik…

Amúgy a teki sokat kibír. Az enyém esett már le teraszról, egy emeletet. Vérzett a hasánál a páncél. Be kellett tekerni szigetelőszalaggal…(orvosi javaslat volt, mielőtt pocskondiázni kezdenétek) Egyszer meg megszöktek. Egy egész nyarat húztak ki a komposzton. Szóval nem olyan kényesek, főleg, ha már kicsit nagyobbak.

2014. jan. 10. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Dehogynem akarnak! Tál, langyos vízzel, kaja bele és már zabál is, ha éhes.
2014. jan. 10. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek!

Én eleve azért választottam teknőst,mert szerintem aranyosak,sokáig élnek,meg annyira nem is nehéz őket tartani,kezdőknek jó.Csak ez a fütyülés,csipogás jól megijesztett.

2014. jan. 11. 11:55
 7/8 A kérdező kommentje:
De legalább esznek,de az egyik úgy csinálja hogy ki kapaszkodik a kőre,kinyitja a száját és fülytül,a másik meg csipog.Mikor hogy.Reggelente kellemes teknős csicsergésre ébredek általában:DD
2014. jan. 19. 11:22
 8/8 A kérdező kommentje:
fütyül*
2014. jan. 19. 11:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!