Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak a vizslámmal?...

Mit csináljak a vizslámmal? Nagyon aggódok

Figyelt kérdés
Van egy 3 éves vizsla szukám. A szomszéd kacsáit csirkéit levadászta már... Bár a szomszéd mondta hogy semmi baj ,ő volt a hibás mert beengedte meg hogy ez 1 vadászkutya. De a nagyobb testű állatokat ( birka , kecske) pedig egyfolytába ugatja... Más kutyákkal elvan játszik velük de ez nagyon idegesítő hogy egyfolytába ugatja őket meg mintha támadná. Nagyon szeretem de lehet hogy most 1 tanyára fogunk költözni ahol rengeteg állat lesz mindenféle fajtából. És félek mert apa mondta hogy ha ott sem fog viselkedni akkor be lesz zárva 1 kennelbe. De én ezt nem szeretném. Mindig is hajkurászni fogja a csirkéket meg a nagyobbakkal sem fog kibékülni? Mit tudnék tenni kérlek írjatok.
2013. okt. 25. 08:21
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A vadãszat a vérében van,azt,hogy ezt kontroll alatt tartsd,a gazda feladata.Magától nem fog leszokni rõla.Vigyed kutyasuliba,alap engedelmességire és nem lesz gond.Addig is foglalkozz vele,futtasd le bringãval naponta,ha ugat,azonnal tiltsd le,szólj rá hogy nem jó és vidd el onnan.Minden kisállat fele irányuló érdeklődését tiltsd le,még mielőtt neki indulna.A vizsla jó fej kutya,de következetes gazdi kell neki,aki szabályokat állít fel és be is tartatja azokat.A Cerberos és a Tükör kutyasulik honlapját olvasgathatnád,sok hasznos infó van rajta.
2013. okt. 25. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Keress olyant segítségként, aki ért a kutya megrendszabályozásához, Fegyelmezetté tételéhez.
2013. okt. 25. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
El kellene vinni vadásztanfolyamra, majd vadászni, hogy kiélhesse az ösztönét.
2013. okt. 25. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
De akkor én otthonról nem tudnám leszoktatni vagy megbarátkoztatni? Sajna nem állunk úgy anyagilag... Én csak 12 éves vagyok így nincs pénzem. Apa fizeti a kajáját és ennyi. Én veszek neki minden játékot , pórázt stb... Mikor megkaptam mondták a szüleim hogy az én felelősségem tőlük ne számítsak semmire, a kaját meg az oltásait fizetik és kész. Amugy engedelmes tanítottam , neveltem ahogy tudtam. Nincs vele semmi gond csak ez.
2013. okt. 25. 10:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!