Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Hogyan kell Zöld gyíkot...

Hogyan kell Zöld gyíkot gondozni? Sérülten találtam. (Tudom, hogy védett. )

Figyelt kérdés
Találtunk egy sérült Zöld Gyíkot egy paneltelepen. Hiányzik a farka, oldalán, lábán egy-egy pici sérülés volt(környéken sok a kóbor macska, valami elkaphatta). Hazahoztam, terráriumba került. Van előtte víz, alatta fenyőkéreg, napozókő és melegítő lámpa. Eddig nem kapott enni (három napja van nálam), de félek, hogy nem fog enni semmit. Áprilisig szeretném, hogy kihúzza itt, aztán tavasszal elviszem erdőbe és elengedem. Van ötletetek, hogy mivel/hogyan etessem? Esetleg valamilyen különleges igényei lehetnek az állatnak?
2009. nov. 30. 21:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Puhatestü rovarokat adjál neki, pl hernyót, vagy horgászathoz használatos csonti kukacott ezt könnyű beszerezni.


Ne abajgasd nagyon mivel ez egy vadon élő állat, idő kell neki hogy megszokja a helyét, legjobb lenne olyan helyen tárolni ahol nem sok mozgást lát, hogy meglegyen a nyugalma...


Ügyelj a páratartalomra, a száraz meleg kiszárítja a bőrét..

Pár zöld növényt tegyél be neki amik közé elbújhat.

2009. nov. 30. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Párologtatót feltöltöttem vízzel, szegényt elég sok stressz érte, de elég sokat "alszik". Vagy legalábbis csukott szemmel fekszik az alomban. Mozgásra felfigyel, de amúgy csak fekszik.
2009. nov. 30. 22:24
 3/13 anonim ***** válasza:
Talán nem ártana egy állatorvosi vizsgálat, lehet hogy van belső sérülése plusz ott könnyebben tanácsokat tudnának adni...
2009. nov. 30. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Én is találtam ( a pincénkben)egy gyíkot, én fürgegyíknak néztem, bár szerintem a zöld és a fürge nagyon hasonlít.Én is terráriumba tettem,vettem neki tücsköt,lisztkukacot.Nem tudtam én sem, hogy mi a teendő, állatboltosok sem nagyon adtak ötletet,ezért itt megkérdeztem.Nos a válaszok olyan leteremtőek voltak, hogy nagyon elbizonytalanodtam ,hogy helyesen döntöttem-e terráriumba helyezéssel.ezért hallgattam a válaszolókra, és ott ahol találtam elengedtem.Bár ne tettem volna...

Három napot élt.Tegnap halt meg.Szerintem hallgass az előttem választadóra.Úgy gondolom, jól tetted, amit eddig tettél vele.Tavasszal, ha jól süt a nap akkor elengedheted.

2009. dec. 1. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Próbáld meg hűvősre tenni és ne tartsd bennt mert akkor nem tud hibernálódni.Ami szerintem eléggé fontos.:-)
2009. dec. 15. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszokat, a gyík azóta is nálam van, szépen eszik-napozik, alszik. Körülbelül egy doboznyi liszkukacot megevett azóta. Van bent neki víz is, néha belemászik, de más haszna nem nagyon van.

A letépett farka is úgy látom, hogy kezd visszanőni.

Sajnos elég meleg van a lakásban, ezért biztos, hogy nem fog téli álmot aludni, de ha továbbra is így éldegél április/május környékén szabadon engedem az erdőben. És mégegyszer köszönöm a hasznos tanácsokat!

Sajnálom az elpusztult gyíkot, én ezért nem engedtem szabadon a "kislányt". (Megtudtam, hogy nöstény :))

2009. dec. 17. 00:09
 7/13 anonim ***** válasza:
Indíts be egy lisztkukac tenyészetet. Ha gondolod, tavaszig átveszem, én hüllőzöm.
2009. dec. 21. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Egyszer én is találtam egy beteg gyíkot.Nálunk az ilyen féle beteg munkázókat "tartós beteg állomány"-ba küldik szóval terhesek;-).Az az én is egy ilyen gyíkot találtam de ezeket nagyon nehéz nevelni mert válogatósak a hellyel, meg hogy kikben bízhatnak meg.Mindig v.mi alá csinált egy lyukat és elbújt.Sajnos arra nem számítottam hogy amikor elmegyünk ag órára pont akkor fog ZUHOGNI az eső hogy a ládáját elöntötte a víz én pedig sehol sem teláltam a sárban.Így gondoltam hogy elment elbújni a kertbe .És Ősszel meg lett az eredmény a kisgyíkok ki is keltek. (a nőstényt Nyáron tartottam mert nem tudott járni és egy macskát kergettem el tőle[Na pont az ilyen esetekért nem szeretem a kóbor állatokat].Azóta is nálam élnek a kertben és azóta is fogok be egyretöbb sovány és kicsi gyíkot.Azok ha felnönek úgyis vissza mennek:-(:-)
2009. dec. 26. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Elsá válaszoló vagyok, akkor úgy néz ki túléli a dolgokat, ne tedd hidegre és ne hibernáld amíg sérült, nem gond ha kihagy egy téli álmot mediterrán avgy délebbi országokban úgysincs náluk ilyen.


Mindennap napoztasd valamennyit az jót tesz neki vagy tegyél be neki melegítőlámpát, mert ő nem tudja fűteni a saját testét, hüllő a környezet hőmérséklete fűti..


Hamár kihúzza tavaszig sztem el se engedd mert felesleges, lehet hogy levadássza valami macska vagy ilyesmi...


Lehet huhogni de én megtartanám mivel úgy gondolom sokkal nagyobb biztonságban van mint kint az elszennyezett emberlakta környezetben...

2009. dec. 26. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Ha mégis szabadon engednéd akkor azt ne április/ májusban tedd mivel akkor még eléggé változékony az időjárás és egy hirtelen fagyos idő kicsinálhatja, nyár közepén engedd el júliusban...
2009. dec. 26. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!