Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Ha teknőst szeretnék vásárolni...

KisGilby kérdése:

Ha teknőst szeretnék vásárolni otthonra, akkor mikre van szükségem, hogy megfelelően tudjam tartani?

Figyelt kérdés
Körülbelül milyen árban szerezhetőek be a szükséges kellélek?
2014. febr. 6. 17:53
 1/10 anonim ***** válasza:
Az attól függ, hogy milyen teknőst szeretnél.
2014. febr. 6. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Akkor kiegészíteném a kérdést arra is, hogy legyetek szívesek ajánlani is teknős fajtát és akkor ahhoz mérten válaszolni a "fő" kérdésekre is. Köszönöm!
2014. febr. 6. 18:09
 3/10 anonim ***** válasza:
Legalább azt döntsd már el, hogy szárazföldit vagy vízit szeretnél.
2014. febr. 6. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Kleo0:) ***** válasza:

Igen,nem mindegy hogy pl: ékszerteknőst vagy görög teknőst szeretnél.

Ami mindkettőnek kell az a meleg biztosítása de amúgy a szügségleteik szinte mindenben eltérnek...mivel az ékszerteknősök ragadozók a szárazföldi teknősök meg növény evők.

2014. febr. 7. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Ékszer teknőst szeretnék.
2014. febr. 7. 10:20
 6/10 Kleo0:) ***** válasza:

Ami kell :


- Egy terrárium(teljesen üvegből) amég kicsik addig lehet 15 literes is de hamar kifogják nőni,ezért érdemesebb egyből 50+ literest venni később pedig majd egy 100-120 literest. ~drága.


- egy lámpa(megveheted a kisállat kereskedésben kérj teknősöknek való lámpát,/hűllő lámpát) de egy erősebb asztali lámpa is megteszi.~a hüllő lámpa kicsit drága de megéri.


-egy kimászó(szintén a kisállatkereskedésben megveheted,aķkora legyen mint az aqua terrárium harmada) vagy csinálhatsz otthon is(google a barátod)~nem annyira drága


-ajzat( közepes méretű kavicsok,ne legyen olyan kicsi hogy letudja nyelni,de ne legyen olyan nagy hogy ne tudja elmozdítani)~olcsó


-ha akarsz dekorálhatsz műnövénnyel(nem ajánlom az élőt mert vagy megennék vagy szétszednék)~attól függ milyen de olcsó ez is.


-fagyasztott kishalak(ez nagyon fontos,ez a fő táplálék)~olcsó bár néhány helyen elég borsos ára van a mennyiséghez képest.


-szűrő,(ha nem akarod két naponta subickolni a territ,egy szűrő nagyon praktikus)~nem annyira drága


-víz melegitő(ahány literes a tank,annyi wattos)~nem drága.


-Pontos árat nemtudok mondani mivel külföldön élek-



ha a gondozással,etetéssel vagy betegségekkel van kérdésed írj rám:)


Kleo.

2014. febr. 7. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Voltam ma bent a kereskedésben, nagyjából megérdeklődtem mindent. Egyedül a lámpát felejtettem el és egy azzal kapcsolatos kérdést... A lámpának folyamatosan égnie kell? Az rendben, hogy a szűrő meg a termosztátos vízmelegítő menni fog folyton, de a lámpának is folyamatosan világítania kell?
2014. febr. 10. 19:27
 8/10 Kleo0:) ***** válasza:

Nem..szerintem bőven elég hogyha napi 2-4 órát megy,szerintem annyi elég nekik napozásra nem kell egésznap égnie.Viszont jó ha hetente legalább egyszer kapnak rendes napfényt(igen tudom télen ez elég necces)


Igazából hogyha megvan a kalcium pótlás és egy két óra természetes napoztatás akkor nem lesz páncélpuhulás vagy ilyesmi.

Persze mivel télen nehezen oldható meg a természetes napfény ezért ajánlom a napi 6 óra lámpát

2014. febr. 10. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nekem exo terra lámpám és égőm van, időzítőkapcsolóval, reggel 10-től délután 3-ig ég. A fűtőszálra majd vigyázz, takarítás előtt 1-2 órával ki kell húzni, és mindig lepje el a víz. Valamint nem szabad rá hideg vizet önteni működés közben, mert eltörik. Valamint érdeme először beszerezni a kellékeket, egy-két napig üzemeltetni a rendszert teki nélkül, hogy ha mondjuk gyári hibás valami, akkor azt vissza tud vinni és ne szívjon miatta a teknős.
2014. febr. 11. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Hány wattos Exo Terra lámpát ajánlasz, ha a teki még kicsi?
2014. febr. 11. 15:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!