Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Szeretnék egy kalapos kaméleon...

Szeretnék egy kalapos kaméleont, de a szüleim nem engedik. Milyen indokokat tudnék mondani annak érdekében, hogy mégis megengedjék?

Figyelt kérdés
Gondoltam, hogy ezt kérem a 18. szülinapomra, de nem hiszem, hogy meghatná őket.. Sose engedték, hogy kisállatom legyen, viszont egyszer volt egy egerem, amit nagyon is jól gondoztam, de semmi más. Azt olvastam, hogy nem is annyira macerás a tartása, mint amilyennek tűnik, de nem hisznek nekem.

2014. febr. 14. 22:19
 1/4 botond088 ***** válasza:
mondd azt, hogy te gondoznád te tartanád stb. nekik nem lenne vele semmi dolguk, miért ne tarthatnál??
2014. febr. 14. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
ugye? ezt én is így gondolom... nem vagyok már abban a korban, hogy ne legyen felelősségtudatom..
2014. febr. 15. 08:18
 3/4 anonim ***** válasza:

18 évesen miért kell kikérni ilyenről a Szüleid véleményét? Van saját szobád? Van felelősségtudatod? Te gondoznád?

A kaméleon nem egy kutya, ami összevissza szaladgál, nem hullik mindenhová a szőre, nem hangos, nem rágja össze a bútorokat,nem büdös, stb.

A kaméleon a terráriumában jól elvan, senkit nem zavar. Ha úgy érzed, hozzáértően tudnád gondozni és van saját pénzed megvenni, akkor miért nem vehetnéd meg? Sose értettem ezt a tiltó hozzáállást, főleg ennyi idős korban.

2014. febr. 15. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

1: minek neked kaméleon?

2: miért pont kaméleon?

3: a kaméleonnak terrárium kell, meg megfelelő körülményeket.

Idézem:

A kaméleon terráriumának kialakítása


A kaméleonok nagy mozgásterű, jelentős territóriummal rendelkező állatok, ezért viszonylag tágas terráriumban tarthatók jól. A terrárium inkább magas legyen, mint széles. Fontos a megfelelő szellőzőnyílások kialakítása, hiszen a túl alacsony páratartalom éppúgy káros lehet, mint a túl magas. Mindig külön tartsuk a kaméleonokat. Se fajtársat, se egyéb állatot ne rakjunk a terráriumba.

Az ideális hely a terráriumnak egy közvetlen, déli napsütéstől mentes, fényes, meleg, emberek mozgásával kevésbé zavart hely. Rendezzük be a terráriumot az eredeti élőhelyhez hűen. A legcélszerűbb a Ficus benjamina, az orgona vagy a Hibiscus fajok használata.

A kaméleonok élő eleséggel táplálkoznak

A kaméleonok helyét napi 9-12 órán keresztül világítsuk meg. Mindig legyen a terráriumban egy meleg és egy hűvösebb rész is. A terrárium hőmérséklete éjszaka sem eshet 10 °C alá.


Egyébként segítség, link: [link]


Én javasolnék helyette kutyát / macskát / tengeri malacot / hörcsögöt / görényt ( vadászgörényt ) / papagájt.

Mivel neked nincs egyébként saját szobád, sem lakásod / házad ( minden a szüleidé ) ne hallgass azokra, akik azt mondják, hogy nyugodtan vegyél a szüleid engedélye nélkül. Nem. Valószínűleg nem fognak beleegyezni és 1 jó okot nem lehet mondani a kaméleon mellett ( legfeljebb, hogy menő és tud színt változtatni :D ). Ugyanis elmondod, hogy kisállat, stb. és jön a kérdés ha beleegyeznek: miért nem jó a... ( és itt mondanak valami egyszerű állatot )? És nem tudsz rá semmit sem mondani.

Szóval. Hiába próbálok segíteni, az írás közben is többször elakadtam, átgondoltam és erre jutottam: ha kisállat kell, akkor a szüleid engedélyével valamit, amibe beleegyeznek vagy ha nem kell, akkor ne próbálgass egzotikus állatokat.

( Ismerősöm solymász, nekem vadászgörényeim vannak, ill. voltak régebben kutyáim, macskáim, egereim és egy No-ban ( Németországban ) levő ismerősömnek patkányai vannak, az állatoknak köszönhetően ismerkedtünk meg. Remélem tudtam segíteni.

( És hogy nem értékelnek le... )

2014. márc. 6. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!