Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Eddig sosem csinálta . Most...

Eddig sosem csinálta . Most miért?

Figyelt kérdés

3 hónapos ékszerteknősöm az elmúlt 4-5 napban szinte semmit sem evett, maximum 1-2 falatot. A víze 21-24 fokos, kinti levegője lámpa segítségével 23-26 fokos. Korábban nem volt semmi baja azzal sem, hogy heti 1-2x cseréltem a vizét és tisztítottam a terráriumot, mivel algásodnak a kavicsok, a víz tetején pedig fehér fátylas anyag jelent meg - nem zavarta, evett rendesen. Korábban megpuhult a páncélja, mert szinte csak táppal etettem, aztán az elmúlt 1 hónapban intenzíven adtam neki naponta a 3-4-5 cm-es hal adagot (kisebb halból egészet, nagyobból a felét kb.), mindet megette szépen, 6-8 perc alatt + néha-néha ilyen bébitápot is adtam. Viszont az elmúlt napokban semmit sem eszik meg, pedig semmit sem csinálok másképpen, magyarán nem nagyon változott semmi. Ajánlották, hogy használjak vízmelegítőt, de rengeteg helyen olvasom, hogy másoknak anélkül sem volt semmi gond, egyáltalán nem szükséges... Vagy mégis? Eddig miért nem volt gond? A teki amúgy mostmár szép kemény páncélú (hátul még picit puha, de alakul), szóval betegnek nem beteg. Annyi, hogy a feje alsó részén ilyen fátylas-fehéres réteget vettem észre, mintha rálenne tapadva, vagy onnan jött volna le, talán lehámló bőr lehet? Nem tudom ...

Kérlek segítsetek! Ha kell üzenetet is írhattok, válaszolok további kérdésre! Nagyon megköszönném! Kezdek aggódni!



2014. márc. 2. 23:36
 1/4 anonim válasza:
A mi teknőseink is vedlenek, ezzel nincs baj. Nekünk van melegítő, szerintem az fontos nekik! Mi halat meg garnélát adunk nekik enni, az egyik eleinte nem evett, aggódtunk is, de aztán rendbejött. Szerintem próbáld meg melegítővel.
2014. márc. 3. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen-igen! Köszönöm a választ, időközben rájöttem, hogy a lámpa amivel melegítem a terrariumot, a benne lévő izzó elgyengült. Mindenképp veszek majd vízmelegítőt, ez csak ideiglenes megoldás, de addig megteszi egy izzócsere! :)
2014. márc. 4. 07:38
 3/4 anonim ***** válasza:

Kis tekiknek fontos a melegítő!

A táp teljesen fölösleges, apróhalat adj neki,fagyasztottat ne szárítottat! Egy jó szűrővel a fátyolos réteg elkerülhető -szemgyulladást okozhat!- szóval egy szűrő is kéne ha nincs.

Ami a tekiről lóg le, az a lehámlott bőre, teljesen normális.

2014. márc. 7. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 gagamama ***** válasza:
UV lámpával napoztasd mert az erősíti a páncélját és lesz neki étvágya is. :)
2014. máj. 10. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!