Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Leguán terrárium?

FIVESTAR kérdése:

Leguán terrárium?

Figyelt kérdés
Sziasztok.:) Apuval elhatároztuk, hogy veszünk egy kis leguánt. A terráriumot házilag fogjuk elkésziteni. Az lenne a kérdés, hogy mekkora legyen kb. a hüllő "lakása" és hogyan készitsem el.:)) Továbbá milyen fákat rakjak be neki. Lehet picit tudatlan vagyok ebben a témában, de nem tudom hogy, hogyan állitsam elő a kellő páratartalmat, ami kb. 90%. Előre is köszi
2014. márc. 26. 12:04
 1/4 anonim ***** válasza:

Leguán témában nem vagyok otthon, én csak remeterákokat tartok...Viszont fa kérdésben tudok segíteni: VASFA (mopani fa) vagy Mangroove fa. Kilóra lehet venni jobb állatkereskedésekben, elég drága, viszont NEM penészedik. Az én rákjaimnál is 70-80%-os a páratartalom és nagyon szépek a fák, ha bepállik a föld alatti része, akkor is csak kifehéredik egy kicsit de semmi komoly, simán le lehet mosni.

Szőlőtőkét ne vegyél, mert egy nap alatt ellepi a zöld szőrös penész.

2014. márc. 26. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
A Mangroove fa olcsóbb, ugy látom.:) És mivel bélelhetném ki a terráriumot? Ti mivel csináltátok? Jó ötlet a hungarocel es arra rá öntök gipszkarotont, vagy betont? Lehet a beton jobb lenne, nem? Mert a leguánok erőszeretettel rombolnak:D
2014. márc. 26. 14:54
 3/4 anonim ***** válasza:

Nekem sima üvegfalú terráriumom van, a hátteresek nagyon nehéz tisztítani. Főleg, hogy előszeretettel atkásodik be a föld (exo terra tőzeget használok, néha homokot) és jönnek rá a muslincák is, de nem csak a föld miatt, a kajára is (sok gyümölcsöt esznek a rákjaim, néha húst, stb). Meg a háttér nehéééééz is :D Én is majd besz.rok, mikor mosom ki a terráriumot és vinni kell (jó mondjuk én egy kis nő vagyok, egy bikaerős pasinak nyilván nem gond).


Szerintem ti is jobban járnátok, ha sima üvegfalú terráriuma lenne, jó nagy és abba lehet tenni mindenféle mászókát (fa, műgyanta dekor, műlián), ha bírja és nem árt a leguánnak akkor valódi növényzetet is. Valami tömör, masszív fa vagy kő mindenképp kellene, hogy vedlésnél tudjon mihez dörgölőzni és kellenének vékonyabb, ágas fadarabok is, amire kedvére felmászkálhat :)

2014. márc. 26. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
A háttér domborzata úgy van kialakítva, hogy rá tudjon feküdni. És igen, szeretnék berakni igazi növényeket is, de ezeke az állatok igazi pusztítók és szét cincálná az egészet:DD
2014. márc. 26. 17:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!