Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » 20-25 literes akváriumban...

20-25 literes akváriumban eltartható 1 bébi gabonasikló?

Figyelt kérdés
majd tartani szeretnék ilyen kígyót csak az a gáz hogy nagyon drága a terrárium.25 literes elég 1 bébinek? persze majd vennék 1 nagyobbat.
2009. dec. 17. 17:58
 1/7 anonim ***** válasza:
nekem 2 80cm-es van egy 25L-esbe, ez nagyon kevésnek túnik de imádnak elbújni a kdvenc helyükre és egymásra mászni szóval elég, de előbb utóbb kinövi! egyenlőre elég MB
2009. dec. 17. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ne hari a kérdésért, de miért tartotok ilyen állatokat? :D Tényleg csak kíváncsiságból. :)) Egy kutyát, macskát, hörcsögöt stb lehet simogatni, az akvárium halakkal dísznek jó, de egy kígyó? :D Mondjuk megfogni se merném őket. :DD
2009. dec. 17. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
ezt is lehet 'dédelgetni' az enyémek közül az egyik kifejezetten szereti ha a kezembe lehet+ szépek és kevés gond van velük.....de egyébként nekem vannak kacagó gerléim+ galamjaim, díszhalaim és kutyáim is szval ez már csak hab (vagy hal :)) a tortán! MB
2009. dec. 17. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A gond ott kezdődik, hogy terrárium kell neki ne akvárium, a fő különbség a szellőzés.

20 liter amúgy nagyon kicsi, és az a kígyó nőni is fog. Szóval mindenképpen nagyobb terkó kell neki. Csökkentheted a költségeket, ha üvegessel vágatod le az üveget, és te ragasztod össze, nem pedig mással csináltatod, illetve magad rendezed be.

2009. dec. 17. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
oké! és mi van akkor ha 2 akváriumot összerakok? (mert 2 db van csak az egyik kisebb)
2009. dec. 18. 00:02
 6/7 anonim ***** válasza:
Minden kérdésedre találsz választ ITT: [link]
2009. dec. 18. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Amíg bébi elég neki de minél hamarabb szerezz be egy olyan terráriumot aminek a hossza legalább 80centi szélessége olyan 40 környékén magassága lehet azért nagyobb olyan 50 centi. Én szeretem ha jól érzik magukat az állataim és nagy helyen vannak.


Arra figyelj jól szellőztethető legyen és legyen benne elég rejtek hely mert szeret elbújni és úgy aludni. Tehetsz be neki egy fa ágat is szeret rajta mászkálni. Arra is figyelj hogy mindenképp olyan állatot válasz ami már eszik magától egyedül. Mert a gabonasiklók fele nem eszik magától így tömni kell az első alkalommal. A legtöbbnek beindul utána az ösztön... Viszont én már megszívtam így egyszer. Ha gondolod fordulhatsz segítségért hozzám segítek szívesen majd töltök fel képet képfeltöltésre róla.


Amúgy egy kígyót is lehet tartani lakásban és babusgatni is lehet. Nekem van két kutyám és három hörcsögöm is. Szeretem őket is nagyon. (Soha nem adnám oda a kígyómnak)


Sokaknak ez is érdekes hogy hogy tarthatok hörcsögöt meg kígyót. Nem tudom... Elvégre a fő tápláléka a rágcsálók...


15/L

2009. dec. 31. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!