Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Gabonasikló esetében mennyi...

Gabonasikló esetében mennyi időközönként kell cserélni a földet/kéregaprólékot alatta?

Figyelt kérdés

A terrárium alján lévő Földre gondolok,ha rendszeresen kiszedem az ürüléket,akkor is kell cserélni a földet gondolom,de mennyi időközönként? Hetente?Havonta?

Előre is köszönöm :)



2014. márc. 30. 23:51
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem tudom te milyen aljzatot használsz.Én kókuszrostot.Azt 3 havonta kell cserélni.
2014. márc. 31. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Hali!

Nekem két siklóm van, 120cm körül vannak. A terráriumuk 100x50x60 (széles, mély, magas)tőzeget tettem alájuk, kb 3 centi vastagon.. és kb 3-4 havonta cserélem az aljzatot. Vizet hetente 2-3x. (Kb 30x20cm-es kb 5-8 centi mély tál van nekik betéve)Az, hogy milyen sűrűn kell cserélni az aljzatot függ attól hogy: Mekkora a terrárium, mekkora a kígyó, mennyire telíti az ürített anyag a terkót. Én általában ki szoktam szedni mikor megszárad az ürüléket (már ha észreveszem hogy hol van). Etetés ürítés után 1-2 nappal. Lakasd jól, mérettől függően vegyél neki táplálékot. (Általában azt szokták mondani hogy az eleségállat mérete ne legyen szélesebb mint a kígyód legszélesebb pontja. De szerintem ha kicsivel szélesebb mint pl mutatóujjad hüvelykujjad arányban az még nem vészes. Max kicsit nehezebben mozog majd 1-2 napig.)

2014. márc. 31. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm:)
2014. ápr. 1. 09:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!