Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Tudnátok nekem tanácsot adni...

Tudnátok nekem tanácsot adni a sárgafülű ékszerteknőshöz?

Figyelt kérdés

Kezdetben lavórban fog tengődni,később tudok majd neki akváriumot venni.

Veszek majd a lavórba ilyen követ,amire majd ki tud menni,hogy ne egésznap a vízben legyen,valamint az állatkereskedésben veszek neki teknőskaját is.

Amivel gondban vagyok,az a megfelelő napfény hiánya. Ugye erre vannak az UV lámpák,de sokan írták,hogy infralámpa jobb lenne, nemtudom most akkor UV lámpa kéne e vagy infralámpa neki ?

És hol lehet olcsón beszerezni?

Valamint a lavórban a vizet milyen időközönként kell benne naponta cserélni? köszönöm előre is a válaszokat!



2014. ápr. 18. 23:00
 1/7 anonim válasza:
Nekünk van, nyáron az erkélyen/udvaron/ablakban van. Télen az ablakot javaslom, bár akkor mindegy neki, mert alszik kb. végig, mi ilyenkor a garázsban tartjuk. :D
2014. ápr. 18. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:

Azért remélem tudod hogy nem csak ugy van hogy beteszem a lavorba és kész.Vizmelegito kell neki 26-28 fokos vizre van szuksége.(ha kicsi teknosrol beszélunk).Melegito nélkul konnyen megfáznak a 21-22 fokos vizben.

A teknosok imádják a meleget,ezért is fontos a megeg viz és a napozás.(lámpa) Személy szerint nekem UV lámpám van és bizony van hogy napi 5 orát is elkoltenek alatta.Természetesen nyáron lámpa helyett inkább napoztasd .

Abba a lavora kellene viz szuro berendezés is,a teknosok nagyon "igényesek" a kornyezetukre.En heti 2 -3x takaritom az akváriumot a szurot minden másnap takaritom hogy ne rakodjon be.

Jo dolog ha egy kulon kis tálkában fogod etetni (anny vizzel hogy a teknos tudjon picit alámerulni) igy nem lesz olyan hamar koszos a viz és általában a teknosok uritenek is evés után.(mondjuk ez alol az enyémek kivételek)

Ami a legfontosabb hogy a teknost NEM SZABAD TELELTETNI,ugyanis a fogságban tartott egyedek nem telelnek!

2014. ápr. 21. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
Sziasztok! Nekem olyan problémám van, hogy pár napja vettünk egy pici, 3-4 cm-es sárga fülű ékszertekit. Neki meg van mindene: szűrű, szép nagy napozókő, mindenféle kaja, vitamin, elegendő napfény. Nincs is baj, csak annyi, hogy enni még nem nagyon láttam. Csak menekül állandóan szegény, nagyon félős, csak kapálózik és bújna mindig el, ha tudná, befúrná magát a kövek alá. Félek, nehogy baja legyen a nem evés miatt. Ez normális? Vagy tudok tenni valamit?
2014. ápr. 22. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Probléma megoldva! Elkezdett enni! Már semmi gond. Csak majrés volt az elején szegény, de már sokkal nyugodtabb is. :)
2014. ápr. 23. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az akvárium csak addig jó amíg kicsi meg később szétfogja törni (amíg kicsi kell neki víz melegítő) ha teheted napoztasd meg ha a lakásba jó idő van akkor hagyhatod sétálni ha nagy a teknős akkor hidegebb időben is hagyhatod a lakásba nem fog megfázni, a vizet meg látni fogod hogy mennyire piszkos (nyáron az udvaron is tudod sétáltatni de figyelj rá mert szeretnek szökni)
2014. ápr. 27. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Schrancdorka ***** válasza:
ne mosd minden nap a vizét mert ettől megbetegedhet!ha büdös is akkor se mosd ki csak hetente max 2-szer
2014. ápr. 30. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 gagamama ***** válasza:
Uv lámpa én 5500 FT.ért vettem de meg érte az árát. A lavorban legyen vízmelegítő meg ne fázzon. Ha nagyon barnás és büdös a víz akkor a tekit ki veszed és ujjat teszel be neki. :)
2014. máj. 10. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!