Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Melyik kígyó eszik a legkevese...

Melyik kígyó eszik a legkevesebbet/legkevesebbszer?

Figyelt kérdés

Királypiton, gabonasikló, vörös királysikló, boa c. stb.?


azért kérdezem mert errefelé nem nagyon lehet kapni egeret/patkányt, elég nehézkes beszerezni úgyhogy az jó lenne ha ritkábban kellene enni adni neki

vagy hogy lehetne megoldani ezt az etetést? vegyek egy fagyót és töltsem meg egérrel, vagy szaporítsam én az egeret/patkányt, ötletek? ti hogy csináljátok?



2014. ápr. 30. 21:58
 1/4 anonim válasza:

Szerintem ne ez alapján válassz!

Mindegyik fajra igaz, hogy minél nagyobb, annál kevesebbszer eszik, de többet, nagyobb táplálékállatot.

Egyébként én fagyasztott egeret szoktam venni. Pesten lehet kapni minden méretben. Általában 3-6 hónapra szoktam "bevásárolni" egérből. Természetesen fagyasztóban tárolom, amikor etetésre kerül sor, nagyon figyelni kell arra, hogyrendesen kiolvadjon az egér!

Kezdésnek mindenképpen gabonasiklót ajánlok!

2014. máj. 2. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
nekem 3 gabonasiklóm van, eleinte én is vettem nekik az egeret, de már tenyésztem őket. 5 nősténnyel és 1 hímmel el lehet látni az egész bagázst, és még a fagyasztóba is jut egy-egy alomból (nem egyenletesen fialnak, így néha kell fagyit is etetni). Sokkal olcsóbban kijössz így, és afelől is biztos lehetsz hogy milyen minőségű táplálékot esznek az állataid...
2014. máj. 3. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Gabonasiklót vagy patkánysiklót javasolnék. A királysikló sem rossz választás, de a gabonasiklónál kényesebb. A királypiton problémás lehet, mivel nem biztos, hogy olyan jól eszik, mint ahogyan az eladó állítja, és bár nekem még nem volt, de mindenképpen testesebb egy gabonasiklónál, ezért feltehetőleg többet is eszik. A boa constrictor annyit eszik, mint egy óriáskígyó, mivel az.


Bármelyik mellett döntesz, mindenképpen célszerű, ha te magad szaporítod az egeret, vagy patkányt. Olcsóbb is, és ha jól csinálod, soha nem fogysz ki belőle.

2014. máj. 4. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az ilyen inkább ne tartson állatot, legózzál, az való neked
2015. febr. 17. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!