Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Kígyók alá talaj helyett...

Kígyók alá talaj helyett újságpapír, és a fűtés?

Figyelt kérdés

Tehát pl veszek egy királypitont akkor nem ilyen kókuszrost meg akármiket raknék aljzatnak hanem hanem törlőkendőt vagy újságpapírt, nagyon rosszabb lesz ettől a kígyónak?, szerintem higiénia szempontjából jobb

valamint világításnak milyen izzót érdemes venni, ezeket az exo terra izzó cuccokat? vagy milyet?



2014. máj. 4. 23:42
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
52%
Nem értek a kígyókhoz, de józan paraszti ésszel nagyon nem lenne neki jó. Am. se mivel kis zárt helyen állatot tartani állatkínzás kategória nálam. Újságpapír? Ember te ezt komolyan gondoltad? Ha már tartod akkor a természetes élőhelyéhez hasonló környezetet biztosíts neki te sem örülnél neki, ha bezárnának egy kis szobába és még a látszatát sem adnák a természetes élőhelyednek.
2014. máj. 4. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
42%

1. Újságpapír. szherinted jó lesz a kígyónak a a váladékától oldódó nyomdafestéken csúszkálni?

2. Vagy szerinte a papír mennyi idő alatt ázna szét alatta?


Ha kígyót akarsz tarsd már szakszerűen és ne spórolj a tartási körülményein.


Enni mit adsz neki majd kajamaradékot, merthát jó az neki?

2014. máj. 4. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:

„ Száraz, meleg terráriumban kell tartani, de biztosítsunk számára egy vizes medencét, vagy nagyobb tálat amelybe szívesen merítkezik. A páratartalom 50-60% legyen.[5] A terrárium kerülete legyen a piton testhosszának legalább kétszerese. A terrárium hőmérséklete 25–30 Celsius-fok között legyen, egy olyan melegedő ponttal (pl. infralámpa alatt), ahol a hőmérséklet eléri a 32 Celsius-fokot. Esténként érdemes visszavennünk a melegből, 20–24 Celsius-fokra, hogy a természetes napi hőingadozást biztosítsuk.”


Nem csalás, nem ámítás:

[link]

2014. máj. 4. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

szerintem nem beszélek hülyeséget, nem egy helyen láttam már ehhez hasonló megoldást: [link]

sokkal higiénikusabb, takarítani is könnyebb

na de mi van az izzókkal?

2014. máj. 5. 00:07
 5/13 anonim ***** válasza:
0%

Jah és akkor te is csak egy ilyen műanyag dobozban, vizestállal akarod tartani? Ennél a képnél nem csak a papírtörlő bukik........

Ezt nevezik állatkínzás egy formájának.

2014. máj. 5. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

[link]

Nálunk ilyen van a kígyók alatt, nagyon könnyű takarítani.

2014. máj. 5. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Én semmi esetre sem tennék alá.Újságpapírt tény és való,hogy sokan használnak,egyrészt azt nem lehet megöntözni,mert időnként a talajt is meg kell locsolni,plusz minden nap cserélni kell,a kókuszrostot meg elég 2-3 havonta.Csak a ha ürít azt kell kiszedni,és nem kell minden alkalommal az egész aljzatot.Törlőkendőt semmiképp,tele van mesterséges illatanyagokkal,nem tenne jót neki.Már valaki írta előttem,hasonló környezetet kell neki teremteni,mint az eredeti lakóhelyén,és nem műanyag dobozban,hanem normálisan elkészített terráriumban kell tartani.Fűtésnek mi kerámia lámpát használunk + a búvóhelyük alatt van egy fűtőlap.
2014. máj. 5. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

hát akkor ezek mind kínozzák az állataikat?:

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]


és a kerámia lámpa alatt ezt kell érteni?: [link]

2014. máj. 5. 11:14
 9/13 anonim ***** válasza:

Igen.Hasonló van nekem is.

Ami képeket mutatsz,ezek nekem mind eladásra szánt kígyók képét keltik.Azokat szokták ideiglenesen,amíg el nem adják,ilyen helyen tartani.De hosszútávra nem ideális.

2014. máj. 5. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
állatkínzásnak még nem minősül mivel a kígyó nagyon ritkán ürít szóval tehetsz be neki újságpapírt de ne csúszósat de nem ajánlatos én meg ezt olvastam hogyha mindenki nagyon okoskodik én kígyómnak kókuszrost van 1 kg 300 forint szóval nem nagy dolog én etetéskor teszem át a másik terráriumba hogy ha véletlen úgy szorítsa meg az egeret hogy vérzik akkor már ne a terráriumot keljen szétszedni és takarítani
2014. máj. 5. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!