Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Ékszerteknősöm furcsán viselke...

Ékszerteknősöm furcsán viselkedik. Mi lehet a baj? Többi lent.

Figyelt kérdés
Vörösfülű ékszerteknősöm 24 éves. Azt sajnos nem tudom, hogy nőstény vagy hím. Kizárólag kishalat kap enni, egészséges (legalábbis remélem), erős állat. Az utóbbi 2-3 hétben éjjel-nappal vadul csapkod a vízben, alig van megállása. Napozójára is csak rövid időre ül ki. Mi okozhatja ezt az izgatottságot? Sokszor a hal sem kell neki, csak csapkod, pedig éhesnek tűnik. Betegségnek nem látom jelét, szép a bőre és a páncélja is, szemei tiszták.
2014. júl. 19. 18:40
 1/4 anonim ***** válasza:

Atyaég, 24 éves? Gratulálok!


Az enyém 3 éves, de rendszeresen csinálja azt, amit leírtál. Azt vettem észre, hogy féltékeny. Akármilyen furcsán hangzik, tényleg az! Ha elkezdek "beszélgetni" a tengerimalacommal, netán enni adok neki, rögtön lázadni kezd a teknős és majdhogynem szétveri az akváriumot. Ilyenkor odamegyek hozzá, dumálok egy pár percet és totál lenyugszik. Baromi kíváncsi állatok, mindenről tudni akarnak és minden érdekli őket. Akármit csinálok a lakásban, nyúlik a nyaka és figyel :D

2014. júl. 19. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Hosszú a farka meg az első karmai? Mert akkor hím [link]

Ha nem akkor nőstény. Ilyen idős korában már egyszerű ezt eldönteni :)

Ha lány akkor viszont a nyugtalanságot okozhatja a tojásrakási kényszer is. A teknősök akkor is raknak terméketlen tojásokat ha egyedül vannak tartva. Az én tekim 7-8 éves korától minden nyáron tojik. Készíts a tiédnek egy dobozban homokot, és rakd bele, hogy mit csinál vele. Ha szagolja, és kapargatja az első kezével akkor tojni szeretne. Vagy ha esetleg van kerted akkor vidd ki oda, és tedd le valami földes helyre, közben figyelj rá, hogy el ne szökjön.

2014. júl. 20. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen válaszaitokat!


Kedves 1-es válaszoló!

Köszönöm szépen! Kisgyerek voltam, amikor kaptam, már nagyon hozzám nőtt.

Nagyon aranyos lehet a teknősöd, ahogy nyújtja a nyakát a történések felé :-) Az enyém nem ilyen érdeklődő.


Kedves 2-es válaszoló!

Telitalálat! Előszedtük a régi terráriumát és feltöltöttük homokkal. AZONNAL elkezdett ásni és farral lefelé befúrta magát.

Csak azt nem értem, hogy miért "vénségére" jött rá a tojásrakhatnék??? Sosem csinált még ilyet. De ezek után már tudjuk, hogy mi a teendő.


Köszönöm mégegyszer!

[link]

[link]

2014. júl. 20. 19:18
 4/4 anonim ***** válasza:

Örülök, hogy kiderült mi lehet a gondja!

Aranyos a teknősöd, és nagyon szép korban van :) Azt viszont én sem tudom, miért csak ennyi idősen jött rá a tojásrakás.

2014. júl. 20. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!