Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Szerintetek lehetséges-e ez...

Szerintetek lehetséges-e ez az ötlet?

Figyelt kérdés

Fűtött üegházat tervezünk a kertbe, egy esőerdőset és egy

sivatagit esőerdős tartalma: kis tó

egy vízesés,banánfák, fikusz,orchideák,tillandsiák,mimóza,

kiszáradt víz fölé nyúló ág (ezen lesznek a tillandsiák)


sivatagi:kaktuszok,pozsgások, sziklák,


az lenne a kérdésem hogy milyen állatokat ajánlanátok bele?

az esőerdősbe zöld anoliszt,madagaszkári nappaligekkót

és táplálékuknak pedig tücsköt,banáncsótányt,óriáscsótányt gondoltam hogy elengedek benne, a tóban ancik,plecok,guppik és pillangó törpesügérek lennének,


a sivatagosba pedig egyáltalán semmi sem jutott az eszembe csak valami szkinkre gondoltam.


(ha tudtok növényeket ajánlatnátok még mert ennyivel még kopár lesz, és ha tudtok akkor kétéltűt is)



2014. júl. 28. 14:00
 1/3 anonim ***** válasza:

Ejj, de irigyellek :D

A sivatagosba szerintem agámákat meg szárazföldi teknősöket lehetne tenni, de kéknyelvű szkink is mehet.

Az esőerdősbe még mehet mondjuk ausztrál levelibéka, meg mindenféle esőerdei gekkó.

A tóba viszont nem összeillő igényű halakat választottál.

A guppi például kifejezetten kemény vizes, a ramirezinek viszont lágy víz kéne. Ha a guppit kiveszed és mondjuk teszel helyette neonokat, akkor már egyezne az igényük.

Növényekből az esőerdősbe még jó lehet mindenféle pálma és cikász, a sivatagosba yukkák, kövirózsák jól mutatnának. Kaktuszokból ne ilyen tankfogó tüskéseket válassz, mert ezek megsérthetik az állatokat. Az eleségállatot mindig pótold.

2014. júl. 28. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Egy ilyen ábrándom nekem is volt, hogy ha egyszer lesz kertem én is csinálok ilyet, de bennem megfogalmazódott az is, hogy ezt télen tudnám e fűteni?


Szigetelése nincs, kint mínuszok, csak árammal lehetne.

Az elég húzós árban.


Mi a lakásban is télen sokszor csak 1-2 szobát fűtünk, különben a gatyánk rámenne. Pl a szakállasagámának a terráriumát be tudom fűteni fűtőlapokkal a lakáson belül. Lehet a lakásban van télen 22 fok, a terráriumban meg 28-30. Nyáron ki tudom tenni őt az ablak alá, egy fűtőlappal a hasa alatt, de ha a szobában mínuszok lennének, akkor biztos nem tudnám befűteni a terráriumát. Elszállna a meleg.


Tehát ha leszigeteled az üvegházat úgy jó, de máskülönben nem lesz benne 28 fok, és a madagaszkári nappaligekkónak is kell annyi.

2014. júl. 29. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Menő ötlet?).Arra is figyelj hogy a bent élő állatok nem bántják-e egymást. Az esőerdősbe mehet még sisakos kaméleon esetleg valamilyen sikló/kígyó fajta. A sivatagosba pedig mehet pár gekkó fajta (pl leopárd). És rakhatsz a sivatagosba még koponya dekorációkat(ebbe el is bújhatnak). Sok sikert.
2018. ápr. 20. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!