Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Teknősnek fedett vagy fedő...

Teknősnek fedett vagy fedő nélküli akvárium a jobb?

Figyelt kérdés

Ahol van fedő, ott nincs esély arra, hogy megfázzon, viszont a napozólámpa felrakását nem nagyon tudom elképzelni, persze a boltban biztos segítenének. Esztétikailag előnyösebb, de ha nem lehet kivenni a tekit az etetőnyílásból, vagy csak nehézkesen lehet kihalászni, akkor mindig izélni kell majd a tetővel, és az sem oké.


A fedő nélkülinél könnyebb hozzáférni a tekihez, illetve a napozóját is könnyebben lehetne bizosítani, de itt nagyobb esély van a megfázásra, meg a víz is valószínűleg hamarabb fog koszolódni...


Mit gondoltok?


2014. aug. 15. 09:38
 1/5 anonim ***** válasza:
Fedő nélküli is jó neki, nem értem, hogy miért koszolódna benne hamarabb a víz, szűrő így is úgyis kell bele. Ha a vizébe teszel fűtőt, akkor fázni sem fog.
2014. aug. 15. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

De én arra vagyok kíváncsi, hogy melyik jobb. Mert az, hogy "a fedő nélküli is jó", az akkor azt jelenti, hogy fedővel jobb? Csak a nyitott is jó, ha nincs más?


Azt, hogy hamarabb koszolódik, azért írtam, mert portörlésnél, teregetésnél szellőztetésnél, felújításnál (lesz hamarosan) bármi beleszállhat, főleg ha a kistesóim is jönnek majd... Meg olyan esztétikusabbnak tűnik nekem, ha van teteje, meg lehet, hogy a tekinek is jobb úgy, hogy megvan a ki helye, és nem az van, hogy föléállnak, aztán bámulják. Szerintem tök érthetően tettem fel a kérdést... ha valaki esetleg tudna válaszolni, ne habozzon! Ti hogy csináljátok? (Felelősségteljes és szépérzékkel rendelkező tekitartók véleménye érdekel elsősorban.)

2014. aug. 15. 13:00
 3/5 A kérdező kommentje:
Nem azt írtam, hogy fázna, hanem hogy megfázna. A víz és a levegő közti hőmérséklet-különbségtől. Neked amúgy van is tekid, vagy csak írkálsz? :D
2014. aug. 15. 13:02
 4/5 anonim ***** válasza:

Nincs teknősöm, de egy időben terveztem, hogy lesz, sokat olvastam róluk, csak nem jött össze. Egyébként bútorlapból is készíthetsz tetőt úgy, hogy legyen hely a napozólámpának.

Azért írtam, hogy fedő nélküli is jó, mert a szettek túlárazottak, de megvan bennük minden. Ezzel szemben a saját magad által összeállított akváriumba jobb kiegészítőket tudsz venni. A teknőst nem zavarja ha nézik, nem szégyellős.

Ha a tetővel rendelkező tetszik, választ azt, meg lehet oldani ennél is a melegítőlámpa elhelyezését, viszont ebben csak pézsmateknőst tarthatsz(80x40-esnél nagyobb szettet még nem láttam).

2014. aug. 15. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Dehogy csinálok... inkább megveszem, de akkor az tutira jó, mert én béna vagyok az ilyesmihez. És van ékszertekinek is, ahogy elnézegettem a weboldalt. :)

Kíváncsi lennék még mások véleményére is! Köszi.

2014. aug. 15. 14:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!