Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Van két leopárdgekkóm (1 fiú...

Sőrés Kitti kérdése:

Van két leopárdgekkóm (1 fiú és 1 lány) és észrevettem hogy a homokot a terráriumban fel szokták kapirgálni, és egy helyen nem marad homok. és amikor visszaszórtam a homokot megint kikaparták ugyanott. Szerintetek miért lehet ez?

Figyelt kérdés
leopárdgekkó

2014. aug. 17. 14:38
 1/9 LazyJones ***** válasza:
Milyen vastag a homokréteg? Ha csak egy konkrét helyen kaparták ki (mint egy gödröt) akkor elképzelhető, hogy tojást raknának, és annak túrnak gödröt. Próbálj meg betenni egy nedvesebb perlittel megtöltött dobozt, hátha. Ha a sarkokban kaparnak el mindent, lehet, szimplán csak unatkoznak, vagy szűkösnek érzik a helyet.
2014. aug. 18. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
a homokréteg kb. fél centi vastagságú,úgyhogy gödröt nem tudnak ásni,de ahonnan a gekkókat hoztuk azt mondták hogy 5-6 hónaposak és azóta eltelt egy fél év,úgyhogy körülbelül mind a két gekkó 1 éves. 1 évesen elképzelhető hogy tojást raknak?
2014. aug. 19. 11:00
 3/9 A kérdező kommentje:
bocsi félreírtam,mert nem tojást raknak csak tojást rak a nőstény. elképzelhető?
2014. aug. 19. 11:01
 4/9 LazyJones ***** válasza:
Tudomásom szerint 10-12 hónapos kortól ivarérettek, szóval elképzelhető, és olyan is van, hogy a fiatal nőstény életképtelen tojásokat rak, főleg fiatalabb korban.
2014. aug. 19. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

milyen az az életképtelen tojás?

és amúgy honnan lehet megtudni egy leopárdgekkóról hogy nőstény?

mert ahonnan mi vettük ott azt mondták hogy lány és fiú,de az is lehet hogy hazudott szóval ki szeretném deríteni...

2014. aug. 20. 17:32
 6/9 LazyJones ***** válasza:
[link] Itt közép tájt van két fénykép, amin jól lehet látni, hogy mit is kell figyelni a nemek meghatározásánál. Az életképtelen tojás meg annyi, hogy lerakja a tojásokat, amik kiszáradnak és behorpadnak. A hüllőtojás kényes dolog, szóval ha esetleg bedöglenek, nem kell nagyon szívre venni!
2014. aug. 20. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

köszi szépen mindent, már tudom :)

csak azt nem tudom eldönteni,hogy ha ott a hátsójánál nem olyan nagy a hímé akkor az hím vagy nőstény?

mert megnéztem őket és biztos hogy az egyik nőstény de a másikat nem tudom eldönteni,szerinted?

2014. aug. 21. 09:02
 8/9 LazyJones ***** válasza:
Látatlanban nem szívesen mondnék semmit, de ha látható az eltérés a kettő között, akkor pusztán logikailag is az a valószínűbb, hogy az egyik hím, nem?:) Amúgy ilyenkor nézd a testfelépítést, ha picit szélesebbnek, termetesebbnek látszik, akkor az is növeli az esélyét, hogy valóban egy párt kaptál. (Egy jó kereskedésben szerintem amúgy is figyelnek arra, hogy mit adnak el, egy szándékoltan hibás nem-meghatározás később csúnyán visszaüthet!)
2014. aug. 21. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
oké értem csak ez nem rendes kereskedés mert csak ő csinálja otthon és szinte olyan kicsi kis akváriumban tartsa a gekkókat hogy szőrnyű!és igen akváriumban! de mindent köszönök szépen már tudom amit akartam!:)
2014. aug. 25. 17:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!