Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » A leguán tudja változtatni a...

A leguán tudja változtatni a színét?

Figyelt kérdés
Szeretnék leguánt venni.A tartásról etetésről már kellően informált vagyok de nem tudom hogy a zld és vrs leguán kzt mia külnbség és mekkorára nőnek meg maximum és mennyi az átlagos életkoruk.Valamint azt olvastam ha kihűl akár sötét barna,fekete lesz.Illetve honnan szerezzem be? Bébi leguánt érdemes vásárolni?Vannak tenyésztők?
2014. aug. 20. 20:16
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Bocsánat azt kihagytam hogy ezek társas lények?Eddig tengerimalacom volt ott 2 kell.A leguán igényli vagy játszik a gazdájával? Vagy csak sütkérezik?
2014. aug. 20. 20:18
 2/16 anonim ***** válasza:
A leguán azért nem egy kategória a tengerimalaccal. Elég egy is, de nagyon nagy hely kell neki. A vörös és a zöld leguán ugyanaz a faj, csak más színváltozatok. A kihűlésre ne nagyon adj neki esélyt, magyarul ne nagyon engedd ki 25 foknál hidegebb szobába. Nem játszik, nem is nagyon igényli a simogatást, de ha meleg van ki lehet venni, már láttam olyat, hogy odamegy a nevére.
2014. aug. 20. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
A fő kérdésre nem is válaszoltam, valamilyen szinten minden hüllő tudja változtatni a színét.
2014. aug. 20. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat most megláttam a szavannai varánuszt és azt írják sokkal jobban kézhezszokik gyorsabban.
2014. aug. 20. 20:31
 5/16 A kérdező kommentje:
Oh a varánusz húsevő ez mondjuk számomra elég nagy negatívum
2014. aug. 20. 20:33
 6/16 A kérdező kommentje:
Érdekes a varánusz valamiért elterjedtebbnek tünik számomra sok magyar információ van róla még a párzásról is :)
2014. aug. 20. 20:36
 7/16 anonim ***** válasza:
Mindkettőnek (kis túlzással)félszobányi hely kell. A varánusz tartása annyiból könnyebb, hogy nem kell neki nagy páratartalom. A terraplaza.org oldalon van is egy eladó 70 centis varánusz.
2014. aug. 20. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Tudom hogy nagy hely kell de ha tartanék akkor egy majdnem egy falnyi helyet kapna vagyis egy fa üveg terrárium ami minimum 2m magas és 1.5m széles és 60-80 mély lenne.A páratartalmat mivel lehet növelni?Párologtató esetleg? vagy konvektorra vízes kerámia tál.Mérését meg egyáltalán nem tudnám szerintem megoldani.Vagyis van egy régi fali hőmérőnk és az úgy emlékszem képes volt pára tartalmat mérni.Igaz hogy másfél méterre is megnőhet?
2014. aug. 20. 20:53
 9/16 A kérdező kommentje:

https://www.youtube.com/watch?v=U1xw-zze2-U

Ez normális? tudom hogy kaphat konzerves zöldséget de ezekben van mindenféle tartósítószer meg adalék.

2014. aug. 20. 20:56
 10/16 anonim ***** válasza:
Ekkora hely jó neki. A páratartalmat kézi permetezővel vagy párásítógéppel(azt hiszem a Chameleonfarm árulja) tudod növelni. Páramérőt állatos boltban lehet venni, ezer forintos tétel. Megnőnek másfél méterre, a nagyobb hímek akár 2 méteresre is(persze farokkal együtt).
2014. aug. 20. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!