Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Milyen teknőst ajánlotok?...

Milyen teknőst ajánlotok? Ékszer vagy görög? Melyikkel van kevesebb gond? Melyiknek mekkora tér kell? Mekkorák lesznek?

Figyelt kérdés

egy picike rövid összehasonlítást szeretnék kérni, mert nagyon sok cikket elolvastam már, de nem tudom eldönteni, hogy melyik lenne jobb. Már volt egy ékszerteknősöm, de bertegen vettük sajnos:(:( Egy évig se bírta. Most újra szeretnék, csak mostmár jobban fogok figyelni.



Mennyi víz kell? A vízmelegeítőt hogyan kell használni? Sose láttam még olyat. Bocsi a sok kérdésért=9


Előre köszönöm a válaszokat=)


2010. jan. 15. 14:51
 1/4 anonim ***** válasza:
Ékszerteknőst ajánlanám,mert szépek,és könnyű őket eltartani:)Nekem is azok vannak már 10 éve.:)
2010. jan. 15. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
nekem 2 ékszertekim volt, az egyik rohamosan nőtt, a másik meg szinte semmit, a lényeg hogy egyre büdösebbek lettek,és hamar algásodott a víz pedig volt hogy minden 2.nap cseréltem a vizüket, vettem víztisztítót is, de az se segített.Én mindig annyi vizet öntöttem nekik hogy a fejük kint legyen, a vizmelegítő pedig mindig be volt kapcsolva, mondjuk nekem elég nagy akváriumba voltak, lámpa pedig feltétlen kell, hogy tudjanak napozni :)
2010. jan. 15. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

A görög teki nagyon édi! Nekem 2 is van. Szárazföldi fajta, viszonylag nagyra nő- az enyémek 1kg-osak- imádnak sétálni. Igazán kertben boldogok, szeretnek szabadon lenni, nagy a mozgásigényük. Nem büdösek egyáltalán. Persze hetente egyszer illik takarítani a terráriumot.A kajára nézve nagyon érzékenyek, fontos a változatosság- ha monoton az étrend, a teknősnek elmegy a kedve az evéstől o.O Az enyéim nagyon ragaszkodóak, nem stresszeli őket a kézbevétel, sőt, ha szólok hozzájuk odajönnek :)

Ékszertekim még nem volt, ellenben vagy egy pézsma teknőcöm, szintén irtó jó fej, Mindössze 10cm-es, pedig már felnőtt. 70 lityós akviban él, egy hallal és egy csigával, jól elvannak együtt.Amit ajánlok Neked az igazából a pézsma teknős. Pici is, nem is büdi, viszonylag igénytelen, ellenálló fajta, könnyen barátkozó. A szárazföldi nem kezdőnek való szerintem :(

2010. jan. 15. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

oké=) akkor szárazföldi teknősről lemondok=)

Igazából én sárgafülűt szeretnék (ugye a pirofülű már nem legális)

Most nagyon sok oldalt ás könyvet átbogarásztam, a legfontosabb tudnivalókat kigyűjtöttem, szóval mindent megteszek, hogy boldog és hoszú élete legyen majd=)

2010. jan. 17. 08:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!