Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » A madagaszkári nappali gekkót...

Titkos589 kérdése:

A madagaszkári nappali gekkót meddig lehet magára hagyni, ha kirándulni megyünk a családdal? Mennyi a havi költsége? Teleltetés nélkül is szaporodnak? Mennyit, mennyi időnként eszik? Kézhezszoktatása nagyon nehéz? Válaszokat köszönöm.

Figyelt kérdés

2014. nov. 6. 19:09
 1/1 anonim ***** válasza:

A kifejlett állat egy héten 30 tücsköt evett meg, de 3 éves korában már csökkenteni kellett az adagját, mert zsíros tokája nőtt és azt le kellett fogyasztani. A havi költsége nem volt sok.


Én 5 napig hagytam magára nyaraláskor és 20 tücsköt tettem a terráriumába, meg 2 tál vizet. Aggódtam, de teljesen jól volt, nem is volt éhes amikor visszajöttünk. Bírta volna tovább is.


Nem szereti ha fogdossák, de azt szereti ha kiengedik.

Meg tud élni úgy is, hogy a lakásba befűtenek 24-25 fokra, a plafonon melegebb van 28-30 fok és felmászik oda. Nekem egyik télen végig a szobában volt, de az ablakot nem nyitottam ki. Elkapni nem volt könnyű, kajás dobozzal tudtam csak amikor lejött. A terráriumát szekrény tetejére tettem, mert a gekkó szerette a magasságot és mindig felfelé törekedett.


Szaporítással nem foglalkoztam, de azt mondták hogy 2 gekkót csak a szaporítás idejére lehet őket összeengedni, máskor külön kell őket tartani, mert a hím szétharapja a nőstény testét és komoly sebeket okoz a bőrén.


Terráriumban nagyon szereti a bambusz ágat, érdemes betenni eget keresztbe és egyet hosszába. Szeret fejjel lefelé lógni rajta, meg ráfeküdni is.

A sima faágat viszont nem szereti, aminek van kérge. Arra nem megy rá egyáltalán, lehet hogy szúrja a tappancsát, vagy lehet hogy azon nem tud megkapaszkodni. Csak a sima felületeket szereti.

2014. nov. 7. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!