Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Hogy sérülhetett meg?

Hogy sérülhetett meg?

Figyelt kérdés
Két napja vettem egy hím és egy nőstény ázsiai tigrisgekkót. Volt bent nekik egy faüreg. Első nap teljesen jól voltak, mászkáltak, aztán második nap felfedezték az üreget. Aznap egész nap bent voltak és ma is (közben ment a világítás). Ma elhatároztam, hogy megnézem mi van velük és azt látom, hogy a kisebbik (hím) oldalán van egy kör alakú, fél centis seb. Mint, amikor nekünk letépődött a bőr. Most bebetadinoztam. Egyébként adtam nekik 5 tücsköt, abból 3 eltűnt szóval étvágyuk szerintem van. És az üreget is kivettem, hogy lássam, mit csinálnak. De verekedtek volna? Az eladó azt mondta, hogy csak két hím verekedhet. Ráadásul itt a hím sérült meg. És egyébként is miért nem jöttek elő napozni egész nap? Nektek is volt már hasonló?
2014. dec. 9. 15:42
 1/6 anonim válasza:
sajnos a hímek agresszívebbek a nőstényeknél, amúgy a kövek is okozhatják. már ha élesek. éjjeli állatok nem fognak előjönni.
2014. dec. 13. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Csak itt a nőstény volt az agresszor. De, ha napozni nem jönnek ki, akkor minek a hüllős lámpa. Akkor gyakorlatilag fölöslegesen világítom őket.
2014. dec. 14. 01:32
 3/6 anonim válasza:

szeretnek bújócskázni. lehet, hogy a tücskök megsértették.

nem inkább nem.

a dekoráció lesz a ludas. nekem hörcsögnél volt hasonló.

2014. dec. 14. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Lehet. De később vettem észre, hogy a hím torkán is van egy sérülés, ami állkapocs alakú és látszanak a fognyomok. Azt biztos, hogy a nőstény csinálta. És megnéztem, 100%, hogy ellenkező neműek.
2014. dec. 14. 12:41
 5/6 anonim válasza:

ezek szerint volt egy kis családi vita.

azt olvastam, hogy ha túl sokat ellik a nőstény akkor legyengül.

2014. dec. 14. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Rakj be több búvóhelyet. elég verekedősek ám, nem olyan békések.
2014. dec. 16. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!