Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Ki tart leguánt? És milyen?

Ki tart leguánt? És milyen?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy leguánt. De mondjatok tapasztalatokat, hogy milyen pl:

-Ki lehet venni néha a terráriumából simogatni/sétáltatni?

-Sokat kell gondozni

-Büdös? (ezt azért kérdezem mert előzőleg hörcsögöm volt és nagyon büdös volt)



2014. dec. 15. 21:17
 1/8 anonim ***** válasza:

Ha a zöld leguánra gondolsz,akkor igen,ki lehet őket venni a terráriumból,mert könnyen szelídíthetőek(de csak az egészen fiatal példányok).A nem kézhez szokott leguánok karmolnak,csapkodhatnak és haraphatnak is.A serdülő és felnőtt leguánokat csak nagy türelemmel lehet megszelídíteni.Kézbevételnél a karra kell ültetni,és szemmagasságban tartva beszélni kell hozzá,

közben fokozatosan ereszd el.Fontos,hogy csak akkor tedd vissza,ha már teljesen lenyugodott.Gondozásnál elég sok mindenre oda kell figyel,nem kezdőnek való állat.Javaslom egy-két szakirodalom elolvasását,mielőtt belevágsz a tartásukba.Igényli a változatos táplálékot, 60 %-ban növényi részeket,30-ban virágokat és 10-ben gyümölcsöt adj nekik,és fontos az az arányok betartása. Emellett a természetben számos olyan vitamint is magához vesz,amit fogságban pótolni kell valahogy.A gravid nőstényleguánok a gravidálás első 5 hetében rengeteget esznek,utána viszont szinte semmit.A 2 évnél fiatalabb leguánoknak és a gravid nőstényeknek kb. 15 %-ban állati eredetű táplálékkiegészítőket is adni kell,de vannak olyan felnőtt leguánok,amelyek a vegetáriánus táplálékot részesítik előnyben.Nekik max. 5 % állati eredetű táplálékot kell adni.Szóval mielőtt vennél egyet,gondolj ezekre.Azt is érdemes észben tartanod,hogy a zöld leguán 2 méteresre nő,ennek megfelelő helyet igényel,tehát LEGALÁBB 200x100x200-as tér kell 1 db állatnak(de sokszor 250-es magasság kell, mert falakó élőlények,szélességben is inkább 150-es).És ez még csak a hely,egyébként maga a tartása is elég bonyolult,nagyon sok mindenre kell figyelni,mert itt tényleg a legapróbb hiba is könnyen végzetes lehet.Arról nem is beszélve,hogy rengeteg pénzbe és energiába kerül,úgyhogy mindenképp alaposan fontold meg,hogy tényleg be tudod-e vállalni.

2014. dec. 16. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Első vagyok

Azt még elfelejtettem,hogy a zöld leguán CITES II-es faj, szóval engedélyköteles.

2014. dec. 16. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Uh hát ez tényleg elég bonyolult. Sose tartottam még hüllőt, lehet nem ez a legelőnyösebb egy kezdőnek:/ Jézusom 2 méter?? Nagyobb lesz mint én?! :D Amúgy köszönöm szépen a választ!:) Meg tudnád még esetleg mondani milyen hüllő lenne amit kezdőnek is ajánlasz? :)
2014. dec. 17. 14:22
 4/8 anonim ***** válasza:
Sokan mondják pl. kezdő terraristáknak való a gabonasikló. :) Nekem is van. Már volt görög teknősöm, kaméleonom stb... A gabonasikló tartása nagyon egyszerű. Vagy még a leopárd gekkó is aranyos és kezdőknek tökéletes de erről nem tudok mit írni mert nem volt még szerencsém hozzá, viszont a gabonasiklót csak ajánlani tudom. Sok sikert! :D ;)
2014. dec. 17. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Óóó ha szépen megkérlek mesélsz kicsit a gabonasiklóról?:D Csak egy kicsit:) Pl őt lehet simogatni?:3
2014. dec. 17. 20:06
 6/8 anonim ***** válasza:

Első vagyok

Kezdőknek én is a leopárd gekkót tudom ajánlani,nem igényel nagy helyet(2-3 állatnak elég egy 60x30x30-as sztyeppterrárium),az etetésük is egyszerűbb,bár nagy a kálcium igényük,erre azért oda kell figyelni.A kígyók közül a kúszósiklók többsége(amibe a gabonasiklók is beletartoznak) is jó választás lehet kezdőknek,mert ritkán agresszívek és a stresszre sem hajlamosak.Itt egy triónak min. 100x40x40-es,viszonylag száraz terráriumot javaslok.

2014. dec. 17. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

19:51-es vagyok

Ki lehet venni természetesen. Csak etetés után 3-4 napot várni kell. Nem agresszív. Nagyon sok színváltozat van belőle stb... De inkább küldök linket az lesz a legegyszerűbb: [link]

:D

2014. dec. 17. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 jázmin010 ***** válasza:
Én kezdőknek nagyon ajánlom a szakállas agámát.
2015. jan. 5. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!