Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » A szomszédom kígyót tart, nem...

Tulipán4404 kérdése:

A szomszédom kígyót tart, nem is kicsit. Valahol utána lehet-e nézni, hogy van-e rá hatósági engedélye?

Figyelt kérdés
Igazán megnyugodnék, ha tudnám, hogy megfelelő körülmények között tartja azt az állatot a 9 kutyája, a disznója és a 2 gyereke mellett. Nekem is van 2 picur gyermekem és nem szívesen találkoznék a kígyóal szembe a kertemben.
2014. okt. 8. 09:40
 1/5 Platypus ***** válasza:
91%
A legtöbb kígyóhoz semmiféle engedély nem kell. A tipikus óriáskígyókhoz sem. Van néhány engedélyhez kötött faj, de csak azért mert nagy és kígyó még nem fog ezek közé tartozni. Esetleg ha félretennéd az előítéleteid és megismerkednél vele, megkérhetnéd hogy mutassa meg hol tartja. Igen nagy az esélye, hogy egy zárt, biztonságos terráriumot fogsz ott találni.
2014. okt. 8. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem minden kígyó tartásához kell engedély. Nem tudod esetleg milyen kígyót tart?
2014. okt. 8. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg látogasd meg, mondd, hogy téged is érdekel a kígyó és magad megnézheted, hogy hogyan van tartva. Kicsit tudj meg többet a kígyó tartásról meg eleve az állatokról mielőtt hatósági engedélyért kiáltasz. Ha neki is van gyereke, akkor valószínűleg ő sem a maga ellensége.
2014. okt. 8. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

A legtöbb terráriumban tartott kígyófajhoz nem kell hatósági engedély. Ha védett, CITES-listás faj, akkor CITES-engedély kell hozzá, és azzal együtt árulják (normális helyeken) eleve.

Spécibb engedély veszélyesnek minősülő kígyók esetén kellene, de gondolom valamilyen óriáskígyó vagy nagytestű sikló az a kígyó, nem pedig fekete mamba.


Kérdezd meg a szomszédtól, milyen faj, nézd meg magad a kígyót, egyébként nagyon túlparázod. A kutya és a disznó kb. veszélyesebb lehet egy kisgyerekre (és azokra se jellemző), mint a kígyók túlnyomó része.

2014. okt. 8. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippeket és jó tanácsokat, igazán elgondolkodtam a dolgon. A kígyóktól nem azért félek, mert nem ismerem őket. kiskorom óta próbálkozom (nyakamba tették, állít simogató....stb) Egyszerűen kiráz tőlük a hideg, nem tudok ez ellen mit tenni. Sajnos nem tudom a fajtáját, csak annyit hogy a kutyák miatt most kapott igen magas bírságot a nem megfelelő körülmények közötti tartás miatt. Iszonyat bűz árad ki a házából, szóval igazság szerint személyesen sem szívesen teszem be a lábamat, mert az utcán is befogott orral lehet csak közlekedni. Csak remélhetem,hogy legalább ezt az egy állatát kordában tudja valahogy tartani.
2014. okt. 26. 04:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!