Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Ékszerteknősömnek elpuhult a...

Ékszerteknősömnek elpuhult a páncélja. Oka? Gyógymód? Részletek lent.

Figyelt kérdés
Nyilván Google-on utánaolvastam, de amit ott nevez meg okként azt nagyjából kiiktatam. Táplálkozása változatos, teljes értékű, speciális ékszerteknőstápot kap és gamarus rákot. Amit megfigyeltem, hogy folyton elbújik a fény elől. Egy asztali lámpával világítom, energiatakarékos, kis teljesítményű égővel. Annak fénye elől bújik el folyton, de a napfénytől is. Ennek mi lehet az oka? Fél, nem szokta még meg a környezetét? Hogy tudnám ebben segíteni? Jelenleg egy műanyag tálban van, vízmelegítő van.

2014. dec. 22. 11:34
 1/4 anonim ***** válasza:
A táplálkozással lesz a gond, a táp és a szárított gammarus rák minden, csak nem teljes értékű. Adj neki fagyasztott halat és rengeteg kalciumot. Lehetőleg egy 5.0-s UV-B izzót is tegyél neki.
2014. dec. 22. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A teknőstápok semmit se érnek. Fagyasztott kishallal kell etetni őket. Olvasnivaló, erősen ajánlott: [link]
2014. dec. 22. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Pancsa2003 válasza:

Az enyémnek is volt ilyen baja lehetőleg vegyél neki valamilyen kálciumot az segit az oka az lehet hogy koszos a vize ugyhogy ha teheted cseréld ki a vizét es mosd át az akváriumot

remélem tudtam segíteni

2014. dec. 31. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Suhanc72 ***** válasza:
Szia! Én tengeri halfilét, vagy haltörzset adok nekik apróra vágva. Hal előtt mindig kínálok csíkokra vágott sárgarépát, vagy salátalevelet, mert a kifejlett egyedeknek növényi tápanyag is kell. Az viszont fontos, hogy hal előtt, mert akkor még biztosan lenyelnek belőle néhány falatot. Egyéb kiegészítőkre nincs is szükségük. Próbálj átállni erre a táplálásra, szerintem a halcsont fedezi a kalcium-, a zöldség pedig a vitaminszükségletet.Ettől visszakeményedhet a páncélja. (Ráadásul idősebb korban egyre több zöldet is fogyasztanak.)
2015. jan. 23. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!