Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Egy teknős tojást hogy kell...

Egy teknős tojást hogy kell kikelteni? SOS

Figyelt kérdés
Kaptunk egy teknős tojást és nem tudjuk hogy hogyan kell kikölteni. javasolták a földet és berkatunk neki virág földet és radiátor alatt van az melegíti 2órája. mit javasoltok mit csináljak vele, és kb mikoora kel ki? és még vmi: ha nem szabályos ovális alakú a tojás hanem van rajta egy kis benyomás de nem horpadás az baj e? szal szerintetek túléli? és a legfontosanbb hogy csináljam a kikeltést????
2010. febr. 5. 16:35
 1/10 anonim válasza:
A természetfilmekben azt szokták mutatni, hogy a föld alá vannak ásva, és úgykelnek ki, de amint kikelnep vízre van szükségük, különben 1 percen belülis meghalhatnak akár, szóval szerintem nagyon figyelj rá oda, avgy tegyél mellé vizet, ha talál vizet egyből belemászik, és megmenekült.Szóval ajánlom hogy ténxyleg tegyél a közelébe vizet, hogy ne fulladjon meg, mert még eleinte csak a vízben tud lélegezni !vagy figyeld folyamatosan!
2010. febr. 5. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
A TVben a homokba ássák, és ugye a nap melege költi ki. Tehát felmelegíti a homokot. Javaslom bugyoláld be jó sok plédbe, és infra lá,pát felé. Mint falun a kiscsirkéknek. Nagyim is így csinálta régen :D Lesz egy rahedli áram számlátok mondjuk de nem hinném h a radiátor elég lenne neki.
2010. febr. 5. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
* infra lámpát
2010. febr. 5. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Virágföld helyett jobb lenne ha homokot szereznél, fogsz egy kisebb akváriumot, beleraksz egy mégkisebb dobozt.a dobozt feltöltöd a homokkal,és belerakod a tojásokat hosszában elfektetve,csak félig betemetve .Az akváriumot feltöltöd vizzel és ezt melegited kb 30 fokra,lefeded a tetjét,de ferdén hogy a pára ne csöpögjön a tojásra mert akkor bepenészedik. Fölé raksz egy lámpát. Elég macerás,és igy sem biztos hogy kikel egyáltalán.ja és nagyon fontos hogy a tojást ne forgasd össze vissza.
2010. febr. 5. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
nem lehet 30 fok neki!legfeljebb 28 körül!És minek tenne rá fedelet, ha víz nélkül meghal?kell neki víz, hogy ha kikel egyből menni tudjon, és ne fulladjon meg, mert meghal ha nem kap egyből vizet!
2010. febr. 9. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Azért kell fedelet tenni rá,hogy meglegyen a páratartalom,ugyanis kell az is a tojásoknak. És nem a dobozra kell rakni a fedelet,hanem az egész "keltetőre" . És 30 fokon ugyanugy kikelnek, attól hogy 28 v 30 fok a hőmérséklet csak a hím-nőstény arány függhet,de mivel itt egy tojásról van szó nem lehet ezt se betippelni. Szerintem olvasgass mielőtt megpróbálsz kioktatni mást.
2010. febr. 9. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Azért írj ha kikelt.
2010. febr. 10. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
sajnos nem kelt ki :( de köszönöm mindenkinek a válaszokat
2010. febr. 10. 21:27
 9/10 anonim válasza:
20:58-as, szerrintem kicsit el vagy tályolva...
2010. máj. 10. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én vagyok eltájolva,mikor mások pélédbe bugyolálnák,meg azt hiszik viz nélkül megfulladnak a bébiteknősök?:D Ez nem tyúktojás,és nem is halikra..:D

Amúgy maximum eltáJolva lehetnék,de érdekelne ,miért is?:D

2010. máj. 10. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!