Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » S. O. S. kameleont talaltam!...

S. O. S. kameleont talaltam! A kerdes teljesen komoly, mit csinaljak vele?

Figyelt kérdés
Kulfoldon elek, itt evente egyszer van igazan hideg, par napig. Most eppen esik a ho. Talaltam egy kameleont, a jardan fekudt, azt hittem, elpusztult, de aztan lattam, hogy nagyon lassan mozog, ha hozzaerunk. Az egyik laba verzik. Behoztam a lakasba, de fogalmam sincs, mit tegyek vele? Es hogyan szedjem le a kabatomrol? Ugyanis kicsit raakaszkodott. Mindjart teszek fel kepet.
2015. jan. 7. 21:51
 1/5 A kérdező kommentje:
2015. jan. 7. 21:53
 2/5 anonim ***** válasza:
nyugodtan kerdezz meg egy allatorvost, vagy egyenesen vidd el egy allatorvoshoz
2015. jan. 7. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Az idojarasra valo tekintettel lezartak az utakat, a buszok mar nem kozlekednek. Itt egyaltalan nincsenek felkeszulve az emberek a hora, olyan az egesz, mintha valami termeszeti katasztrofa lenne, legalabbis ugy viselkednek az emberek. Itt a faluban meg nincs allatorvos. Szoval eselytelen, hogy eljussak a varosba az elkovetkezo minimum 3 napban.
2015. jan. 7. 22:12
 4/5 anonim ***** válasza:

Tedd egy terráriumba és pl infra lámpával fűtsd.

A lámpa alatt 34 fok, arrébb 28 fok körül legyen.

Ne tudjon rámászni a lámpára, mert odaég. A lámpát akaszd fölé 30 centivel, hogy ne érje el.


Szüksége van egy Repti Glo 5.0 UVB izzóra.

Az UVB fény a napsugárzásban is megvan, de az ablaküvegen sajnos nem hatol át. Ha plexiből lenne az ablak akkor átmenne. Ezért szokták külön lámpával világítani terráriumban.


Tücsköt, sáskát eszik. El kéne menned egy állatkereskedésbe, venni neki kaját és fűtő, meg uvb lámpát, meg terráriumot ha meg akarod tartani.


Pár napig kibírja kaja nélkül.

Egy tál vizet tegyél be neki, és napi egyszer virág permetezővel spriccelj harmatot az üvegre. Lehet hogy nem tud tálból inni, de az üvegről le tudja nyalni a vízcseppeket.


Hogyha kint van 30 fok, akkor lehet napoztatni, de könnyen megszökik. Elég lassan halad, de azért oda kell rá figyelni.

2015. jan. 9. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha van otthon szobai futóka növényed, akkor add oda neki, hogy azon mászkálhasson. Máskülönben meg gyújts neki mindenféle faágakat és azt állítsd be valahova, mert ő mindig a fán csimpaszkodik. Ha nem akar lejönni valahonnan, akkor így el kell tenni egy faágat és átmászik rá. Persze ha nagyon hideg van nem biztos hogy tud mozogni. Amikor megszökik a lakásban, mindig a fény felé megy. Az ablak közelében találod meg a függönyön, vagy egy lámpa alá ül be napozni.
2015. jan. 9. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!