Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Ékszertetknős világítása,...

Katoonene kérdése:

Ékszertetknős világítása, vitaminbevitele?

Figyelt kérdés

Hali!


Van kettő jó étvágyú, eleven ékszerteknősöm, mind a kettő kb. 1 éves. Kb 7-10 éves korukig (ha ki nem növik hamarabb) 100X40 cm-en fognak élni, hamarosan érkezik hozzájuk terrárium tető, hogy ezentúl még zártabban tudjanak lenni.


Ami a gondom:

Vitamin: Fagyasztott halon élnek, ez az ajánlott, viszont aggódok a vitaminbevitelük miatt, sokszor olvasom az A-D vitaminhiányt, stb. Milyen készítményben van ez meg? Tegnap ajánlottak valami 3000 Forintos JBL teknőscseppet, de mivel sajnos az eladó se értett jobban hozzá mint én, így nem vettem meg egyelőre.


Fény: Most egy 15 wattos asztali lámpa van a napozójukon (imádják, rengeteget napoznak) a tetővel 2x15 watt sima fénycsövük lesz. Ez megfelel nekik a vitaminkiegészítővel, vagy ha nem, vegyek nekik ilyet:


- Exo Reptio 5.0

[link]

- Exo Reptio 2.0

[link]


Ahogy értelmeztem, azt ajánlják, hogy a Reptio 2.0 és 5.0 egyszerre érdemes használni.


Köszi a válaszokat!


2015. jan. 10. 05:54
 1/2 anonim ***** válasza:

Adjál neki csigákat rovarokat, zöldségeket is.


Amúgy a világítással az a legnagyobb gondom, hogy a fénycső túlságosan szórt fényt ad. Így a nagy része a vizet világítja, amire pont semmi szükség, a napozó fölé meg nem koncentráltan jut a fény, hanem csak alig valamennyi.


Inkább kígyókhoz szoktak fénycsövet használni, meg leguánokhoz, hogy az egész testük beférjen az uv alá.


Egyébként nem kell 2.0, fölösleges.

Bár, ha fénycső, akkor lehet hogy pont azért kell, mert csak egy része világítja a napozóhelyet.

Inkább egy melegítő lámpával kombinálnám.


Tudom, már jön a tető, és 2×30W T8-as fénycső mehet bele.

De azért leírom, szerintem ha már ennyire tökéletes világítást akarsz, akkor szerintem a tökéletes kb ez a páros lenne.

[link]

[link]


És ezeket nagyjából a napozó felé irányítani.


" 2x15 watt sima fénycsövük lesz"


Ez nem tiszta, 100 cm-re 90 cm-es 30 wattos fénycsőfoglalatot szokás rakni, és olyat is linkeltél a repti 5.0-val.


Akkor most mekkora fénycsöveid lesznek?

15W 45 cm, vagy 30W 90 cm?

2015. jan. 10. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Jogos, félreírtam, a nagyobb fénycső lesz:) Igazából nem kötelező jellegű, attól hogy benne lesznek a fénycsövek, nem fogom használni, de minimális volt az árkülönbség, így kértem bele, majd máshova jó lesz:)


Köszi a linkeket, egy reptio 5.0-t beszerzek, a másik nem kell, egy fűtővel már így is biztosítom a 27 fokot nekik, tetővel szerintem a tér is be fog melegedni,+a lámpa.


Esetleg vitaminokról van valamilyen vélemény?


Köszi a segítséget!

2015. jan. 10. 18:42

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!