Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Szükséges elvinnem a teknősöme...

Szükséges elvinnem a teknősömet állatorvoshoz?

Figyelt kérdés
Tegnap teknősöm kimászott valahogyan az akváriumából, nem tudom hogyan történhezett, mert mindenhol a teknős hosszánál magasabb a fal még. Szobatársam találta meg a földön, ott kapart egy zacskót. Letisztította, visszarakta. Azóta úgy viselkedik mint ahogy eddig is szokott. Sétálgat, úszkál, rendesen evett, de azért féltem mert az asztalomról egy olyan 1-1,5mt eshetett a földre és a teknősöm (Pézsmateknős) csak 2 cm hosszú szóval eléggé pici. Nem látok rajta sérülésre utaló nyomot. Elvigyem állatorvoshoz? Ő mit tud csinálni vele azon kívül, hogy megnézi a páncélját nem repedt-e be (Amit már én megtettem)

2015. jan. 18. 15:37
 1/3 anonim ***** válasza:
Vidd el szerintem.Az én felnőtt ékszerteknősöm kb 1métert esett,semmi nem látszott a páncélján és pár héttel amikor fogtam éreztem hogy a hasán puhább és benyomható a páncélja.Aztán pár hónap után sebes lett a bőre ahol összenőtt a páncéllal és párnappal rá szegény elpusztult:( sajnos én hülye nem vittem el,de amit javasoltak a kisállat kereskedésben ilyen vitaminokat meg páncél erősitőt is vettem neki de sajnos nem javított rajta.
2015. jan. 18. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

unokatesóm pézsmái kb másfél méter magason vannak a polcon. egyik este azt veszi észre, hogy a macskája játszik valamivel a földön. odamegy, megnézi, az egyik teknőse az. valahogy vagy kimászott, vagy a macska szedte ki, nem tudjuk. de semmi baja nem lett neki.


a múltkor nekem az egy éves ékszertekim "ugrott ki" a kezemből, és a csempére esett le 1 méterről. semmi baja nincs neki.

2015. jan. 19. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Én azért még amikor 1 válasz se volt elvittem mert aggódtam. Megnézte a doki és mondta, hogy látszik a lábán, hogy ödémás ami nagyon valószínű az eséstől van. És zúzódása lehet. Kapott rá szurit, hogy a vizet kihajtsa onnan, meg kapott fájdalomcsillapítót meg vitaminokat. Azóta (1 napja) szinte csak alszik ma nem akart enni, csak akkor mozgatja a fejét ha levegőért jön fel, de ez remélem hamarosan elmúlik és a fájdalomcsillapító hatása. (Szuri előtt boldogan úszkált)
2015. jan. 20. 01:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!