Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Milyen körülmények között...

Milyen körülmények között tartható kint 4 éves ékszerteknősöm?

Figyelt kérdés

van egy nagyobb kerti tavunk, aminek a mélysége van ahol eléri a 2 m-t is, de van ahol csak 30 cm

a tóban vannak édesvízi halak, békák, növények

egyik kérdésem az lenne, hogy nyáron kitehetem ebbe a tekimet vagy itt baja esne? (félek a gémektől, macskáktól...)


a másik ötletem az lenne, hogy ásnék egy gödröt az udrarra és abba tennék egy műanyag kádat, körbekeríteném és ott lennének, csak ezt nehezebb tisztítani


2 éve nincs kutyánk és azóta folyamatosan átjárnak hozzánk a szomszéd macskái... van okom félteni tőlük a teknősöm?


és még egy kérdés :)

tavasztól őszig kint tartható lenne a teki vagy megfázna? Ti, akik kiviszitek őket...meddig hagyjátok kint, vagy hogy oldjátok meg?


2015. febr. 27. 12:45
 1/7 anonim ***** válasza:

Nyugodtan kinn lehet a tóban, nem kell külön neki építened semmit. Jobban fogja érezni magát amúgy is az "élő" környezetben. :)

Annyi a lényeg, hogy jól kerítsd körül az egészet, különben el fog szökni valószínűleg. (A kerítést is átmássza, ha nem elég magas vagy sűrű!)

Nem fázik meg még késő ősszel sem, a Margitszigeten is egész korántól későig kinn vannak mindig a teknősök a tóban.

2015. febr. 27. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

az a baj, h magát a tavat nem tudom körbekeríteni, mert 12 négyzetméteres

az udvar, ahol van, az körbe van kerítve drótkerítéssel, viszont a tó mellett nagy terület van még, amit fűnyíró traktorral szoktunk nyírni, ezért számukra elég veszélyes lehet... :/ gémektől, macskáktól tartanom kellene?


azért gondoltam csak a saját készítésű helyre, mert arra tudnák vmi hálót tenni, h ha esetleg nem vagyunk itthon, akkor se bántsa őket semmi sem (gondoltam, h lenne nekik ott fedett hely is és a műanyag kádból meg csak simán kiöntöm a vizet és újratöltöm


eddig bent tartottam őket, viszont mostanra pont kinőtték a helyüket, ezért tavasztól kivinném őket és őszre szereznék be nekik nagyobb akváriumot bentre

2015. febr. 27. 13:00
 3/7 A kérdező kommentje:
*tudnánk
2015. febr. 27. 13:00
 4/7 A kérdező kommentje:

https://www.youtube.com/watch?v=tqiv8i5Rzu4


Ilyesmire gondoltam, csak területre kisebbre, mélységre nagyobbra és félig a földben lenne, aztán csinálnék még vmi olyat, amin ki tudnak ebből jönni a földre/kőre napozni, emellett lenne fedett részük is

az egészet körberaknám térkővel (térköveket egymásra tenném, de eltolva, így oldalról is kapnának fényt, de nem férnének ki) kb 30 cm magasságig és tennék a tetejére rácsot

2015. febr. 27. 13:04
 5/7 A kérdező kommentje:

vagy a nagy műanyag kád közepébe tennék nekik napozót és a kádat raknám körbe térkővel és a tetejére olyan rácsot tennék, aminek a fele nem rács, hanem teljesen befedett rész

:D

2015. febr. 27. 13:09
 6/7 anonim ***** válasza:
Macskáktól meg ilyesmitől nem kell tartani.
2015. febr. 27. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszönöm :) attól félek csak, h elviszi a macska, mert bántani nagyon nem tudja, max lökdösi még
2015. febr. 27. 19:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!