Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Volt már rajtad pióca?

Volt már rajtad pióca?

Figyelt kérdés
2010. febr. 17. 13:11
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Volt. Még gyerekkoromban egy zsilipnél játszottunk a vízlevezető cstornánál. Kb. térdig érő vízben szórakoztunk, csak akkor vettük észre a piócákat, mikor kimásztunk a vízből. Nem szabad letépni, mert akkor nagyon fáj, de ha jóllakik magától leesik. Nyugi, nem eszik napokig, mint a kullancs, hamar megszívja magát.
2010. febr. 17. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
59%
Nem. Fáj?
2010. febr. 17. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Annak idején magas vérnyomásos betegeknek az orvos rendelte, patikában lehetett kapni receptre orvosi piócát. A másik a mocsári lópióca, régen bevittük az iskolába biólógia órára és elájult az igazgatónő, majdnem intőt kaptunk. Nem tudtuk, hogy óra csere volt. Egyébként amikor beléd harap, nem érzel semmit.
2010. febr. 17. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Úgy kell levenni, hogy sót szórunk rá. Egyébként csak akkor esik le, ha jóllakott vérrel.
2010. febr. 17. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Nincs nálad só, le kell vizelni!

Még gyerekkorunkban sokat játszottunk a Tisza környéki lápokban, illetve magában a Tiszában. Amikor pióca került ránk, a lakhelyünk nagyon messze volt, így hát...

Az orvosi pióca úgymond steril, de egy szabad körülmények között élőről nem tudni, hogy milyen beteg állat vére van benne!

2010. febr. 22. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Egyfolytába rajtunk vannak....
2010. febr. 23. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sokáig volt rajtam egy pióca,amit anyósnak hívnak....
2010. febr. 23. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim válasza:
69%
Ausztráliában kimentünk éjjel platypus-t lesni, azt nem láttunk, de tele lett a lábunk pici piócákkal. Undorodtam leszedni, a túravezető segített...nem fájt!
2010. febr. 24. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
69%

" Egyfolytába rajtunk vannak.... "

Nem az anyósra gondoltam :-) (( körülöttünk, rajtunk vannak mindig, van aki ezért kapja a fizuját, ezért van melóhelye ))

De előbb utóbb mindenkiből anyós - após lesz. Ugyanezt megkapjuk mi is.

2010. febr. 24. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
rajtam még nem volt. akin volt elmeséli milyen ?(:
2010. jún. 18. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!