Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Ennyire félne a kis teknős?

Ennyire félne a kis teknős?

Figyelt kérdés
Ma vettem hármat, 2 ékszert és egy királyt. 10 körül értem haza velük, elhelyeztem őket az előre elkészített, kezelt vizű akváriumban, először csak zacskóban, majd szépen lassan engedtem bele vizet és kitessékeltem belőle őket óvatosan. Ennek másfél órája majdnem. Azóta a király teknős nagyon élénken körbeúszógátja folyamatosan az akváriumot, ismerkedik ah hellyel, az egyik ékszer teki is hasonlóban, de kissé bátortalanul. A harmadik viszont aggaszt. Ő az elején úszkált picit, aztán beúszott az egyik sarokba és meg se moccant jó ideig, levegőért se jött fel, megijedtem, hogy van valami baja, ezért óvatosan kiemelt a kis szigetükre, nehogy megfulladjon, akkor mocorgott, de azóta mint ha kővé dermedt volna, ott ül a szigeten, pont úgy ahogy odatettem és meg se moccan. Ennyire meg lenne szeppenve? Vagy valami baja lehet neki? Mit csináljak?
2015. márc. 28. 11:51
 1/9 Veru10 ***** válasza:
Szerintem beteg,mert nekem is volt két tekim és úgy voltak mint a tiéd,aztán elpusztult mind. (nem akarlak ijesztgetni,de lehet,hogy a tiéd is így lesz)
2015. márc. 28. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nekem kb. 2 óra hosszát nem csinált semmit, azóta rendben van. De ahogy az előző válaszadó is írta, lehet beteg. Ezesetre nem ártana elkülöníteni pár napra a többitől (ha van még értelme). De az is lehet hogy semmi baja, és majd magáhoztér.
2015. márc. 28. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Felhívtuk közben a boltot, azt mondták lehet csak nem szimpatikus a hely, ha holnap reggelig nem változik, akkor kicserélik. Nem akarom kicserélni... Úgy látom a szemei csukva vannak, lehet csak alszik? Nem igazán tudom hol elkülöníteni, meg ahhoz a vizet is kéne előkészíteni, nem?
2015. márc. 28. 12:50
 4/9 anonim ***** válasza:

Dehogy..én sima csapvízben tartom, minden adalék nélkül. Egy kis vödörbe vagy valamibe megfelelő mennyiségű, hőmérsékletű víz+egy olvasólámpa, hogy legyen neki fény és kész.

De hanem javul cseréld ki. Nehogy a többivel is legyen a végén valami.

2015. márc. 28. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
*Vagy ha agyon klóros a víz nálatok akkor inkább desztvíz
2015. márc. 28. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Megnéztem, most már ő is úszkál a többivel. Bár ahogy elnézem eddig ő ilyen kis magányos farkas fajta. A királyteki meg a másik ékszer együtt bandáznak, ő még külön úszkál, de most azért megnyugodtam. Köszönöm a válaszokat!
2015. márc. 28. 13:07
 7/9 Veru10 ***** válasza:
Ha még most is csukva van a szeme akkor tuti,hogy beteg,de ha már kinyitotta akkor csak aludt.
2015. márc. 28. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nézegetem egész nap, van amikor aktívabb, viszont mindig csak kicsit nyitja ki a szemét. Háromszor próbáltam enni adni nekik, de csak fetrengtek a kajában, nem ettek belőle... Fene se gondolta, hogy ennyi baj lesz velük, napok óta csak velük foglalkozok.
2015. márc. 28. 21:44
 9/9 anonim válasza:

minden állat igényli a törődést a tekik pedig ilyen korban főleg .. :D mihelyt picit nagyobbak lesznek könnyebb lesz bánni velük :D én egy pézsmateki gazdája vagyok de ő már 3 éves :D csak egy tipp ami lehet hogy valakinek nem fog tetszeni de mivel a teknős ugye ragadozó pár gyorsabb halat be lehetne mellé tenni ( olyat amit ne sajnálunk ha esetleg megeszik.. ) ilyenkor előjön bennük a vadász ösztön és eléggé virgoncak lesznek :D

17/L

2015. ápr. 12. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!