Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Teknős etetés gyakorisága?

Teknős etetés gyakorisága?

Figyelt kérdés
Azt mondták mikor megvettük őket, hogy a héten 1 napot hagyjunk ki, ezt vasárnapra tettem, de sok helyen azt olvasom, hogy amíg ilyen kicsik, addig minden nap kell adni nekik. Vélemény erről? Ki hogy csinálja?
2015. ápr. 12. 09:45
 1/3 anonim ***** válasza:
2015. ápr. 12. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ameddig pici addig lehet etetni de csak módjával persze! Aztán ha már kezd nagyobb lenni kb mint a tenyered akkor már nem kell erőltetni az etetést. Egyébként nem kell mindennap etetni, nekem több állatorvos, meg a sógornőm is aki kereskedésben dolgozik hogy a nagyobb teknősöket elég csak 2-3 naponta etetni, de akkor kapjon rendesen, hal maradványokat egy kevés salátát, mert ha mindennap van etetve nem emésztik fel rendesen és felpuffadnak a páncéljuk alatt és így könnyen betegek lehetnek, akár el is pusztulhatnak. régen még 7-8 éve amikor én is napi szinten adtam neki a kaját fel volt puffadva majd lecsattant róla a páncél is, akkor vittem el állatdokihoz aki adott neki egy injekciót ami segített rajta egy picit, és ő mondta hogy ne adjak neki mindennap enni, meg akkor se aggódjak miatta ha több napra elutazunk és nem tudnám kire bízni mert akár 2 hétig is kibírják, előtte persze kapjon enni rendesen és ennyi.
2015. ápr. 12. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

1 éves korukig minden nap kell etetni őket

2-4 körül minden másnap

4 felett hetente kétszer

kifejlett korban (7-8 körül) heti egyszer.


na de persze ez függ a teki fajtájától.

2015. ápr. 13. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!