Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Az egyik barátom kertjében...

Marlók Zsuzsanna kérdése:

Az egyik barátom kertjében elszaporodtak a szongáliai cselöpókók ahogy ö fogalmaz kb 3000 db van és hát nem boldog töle pláne mivel bejárkálnak a lakásba is . Mit lehet tenni hogyan lehetne elüldözni öket? Tudnátok ajánlani valamit?

Figyelt kérdés
2015. ápr. 18. 00:39
 1/7 HUN_Sector ***** válasza:

Az a baj, hogy kiirtani nem tudja, mert védett faj hazánkban. Vegyszeres permetezés tehát nem jöhet szóba. Persze meg tudom érteni, hogy tart tőlük, mivel a csípésük a darázséhoz hasonló és nem kizárt, hogy tömeges csípés problémát okozhat, allergiás reakció esetén veszélyesebb kimenetele is lehet.

Mindenféleképpen szakértőre van szükség ekkora egyedpopulációnál. Lehetőleg olyanra, aki be is fogja őket (akár feromonokkal) és átköltözteti más vidékre.

2015. ápr. 18. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

a szongáriai cselőpók védett.

nyilván azért szaporodnak el a pókok, mert jó idő van. ha majd hűvösebb, nyirkosabb idő lesz, megritkulnak maguktól.

2015. ápr. 18. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
29%
biztos megtudja a hatóság, hogy kiírtotta őket :D a gps-nyomkövetős-pókszámlálók riasztani fognak :D
2015. ápr. 18. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:

Hirtelen nem tudtam melyik ez a pókfaj, wiki: Magyarország legnagyobb pókféléje, akár 10 centi nagyság és a marása a lódarázséhoz hasonlít...

Én 1et is meglátnék a lakásban, házzal együtt gyújtanám... 3000db?! :O

Lehet, hogy védett, de a túlszaporodás se tesz jót, kérje ki egy szakértő véleményét, nem valószínű, hogy sok ilyen jár gyakhura :)

2015. ápr. 18. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nem gondolt arra hogy vegyszerrel irtsa öket inkább csak megszabadulni szeretne tölük. Felásták szinte az egèsz kertet mert kis csöszerü lyukakat bujkálnak, gondolom csak kaja miatt jönnek ki. Amugy a ferromonok az jó ötlet nekem tetszik . Csak ki a szakértö? Kit lehet hivni ilyen esetben??
2015. ápr. 18. 13:33
 6/7 HUN_Sector ***** válasza:

Nos, szakértője általában a veszélyes állatoknak van, így a szaknévsorból, google-ből tudsz kontaktokat keresni.

Van pl ilyen:

[link]


Ugye sok függ attól is, helyileg hol vagy. Ha a közeledben nem találtok olyan veszélyes állat befogót, aki szolgáltatásként a pókok befogását is vállalná, akkor a helyi önkormányzathoz forduljatok és nekik kell kijelölni egy arra alkalmas személyt, aki a ti költségetekre elvégzi a begyűjtésüket.

2015. ápr. 18. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segitsègeteket!!!
2015. ápr. 19. 22:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!