Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Teknősre a szabadban van...

Teknősre a szabadban van valami, ami veszélyt jelenthet?

Figyelt kérdés
Nyáron szeretném kitenni az udvarra egy ilyen nagy kád-szerűségbe, ahol sokkal több helye lenne, természetes fényben sütkérezhetne stb.De nagyon félek, hogy valami állat vagy ilyesmi megölné.Van ilyen állat?Mit lehet tenni ellene?Jó lenne pl. egy ilyen barlang, amibe behúzódhat?Kérlek segítsetek, mert már 7 éves, de még egyszer sem töltötte az egész nyarat kint az aggodalmaim miatt...
2015. ápr. 23. 06:55
 1/7 A kérdező kommentje:
Ja, azt elfelejtettem írni, hogy vízi teknős...
2015. ápr. 23. 06:56
 2/7 anonim ***** válasza:
Csak úgy tenném ki ha körülötte vagyok kinn.Arra jár egy macska,megenni nem eszi meg,de ha beleugrik véletlenül,elkezdi birizgálni az se jó.Vagy méhecske,azok nyáron főleg mennek a vízre.Viszont azt meg lehetne csinálni hogy egy vékony sűrűn szőtt dróthálót,vagy valamilyen hálót raksz a tetejére.Illetve olyat bele,amiben el tud bújni,ha nagyon erős napsütés van,be tudjon húzódni.
2015. ápr. 23. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ja,meg köveket,hogy azon is tudjon napozni,de vízbe is be tudjon menni.
2015. ápr. 23. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, és igen szerintem ezt a dróthálós-megoldást választom, mert ráadásul van is egy macskám, csak nem gondoltam, hogy zavarhatja, mert fél a víztől...
2015. ápr. 23. 09:29
 5/7 anonim ***** válasza:
A legnagyobb veszélyt a víz túlzott felmelegedése ilyenkor. Sajnos hiába van bújkálója, ha ott is 30 foknál melegebb víz van, amiben a teknős elpusztulhat. Olyan helyre kell tenni a "kádat", aminek valamelyik része folyamatosan árnyékban van. Igy sem javasolnám a déli órákban, csak reggel és délután, valamint a víz hőjét folyamatosan ellenőrizni kellene, ne menjen 28-29 fok fölé. A természetben a nagy lápos tavak nem melegszenek fel annyira, mint egy kádnyi víz, ez sajnos nagyon veszélyes a tekire.
2015. ápr. 23. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
És az úgy jó lenne, ha beleásnám a talajba?(mármint a tárolót)Úgy a föld valamennyire lehűtené a vizet nem?És persze árnyékos helyre ásnám...
2015. ápr. 23. 09:49
 7/7 anonim ***** válasza:
Az úgy jó lesz.
2015. ápr. 23. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!