Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Szabadon élő gyíkoknak hogyan...

Szabadon élő gyíkoknak hogyan és milyen módon lehet ideális életkörülményeket teremteni? Gondolok itt búvóhelyre, gyíkvárra környezetre stb.

Figyelt kérdés
A lényeg , hogy a kertünkbe már második éve lakik egy gyík család. Aminek módfelett örülök. Jelenleg egy nem használt fadoboz (nagy) alatt laknak és valószínű ott is teletek át. A kérdésem az lenne , hogy , hogy tudnám még inkább biztosabbá tenni , hogy ott éljenek ? Esetleg egy egy nagyméretű pvc cső , vagy bármi más ami tuti az otthonuk lenne ?

2015. ápr. 23. 07:57
 1/6 anonim ***** válasza:

A legideálisabb egy jó kis farakás. Legyenek benne kisebb és nagyobb darabok is, hogy az üregek mérete változó legyen. Nem baj, ha összevissza-kinézetű. Legyen mellette pár jókora napsütötte kő, mert a gyíkok szeretik a meleget. Legyen mellette egy kis "gondozatlan" vegetáció, ami odavonzza a gyíkok táplálékául szolgáló rovarokat.

Ajánlom figyelmedbe: [link]

2015. ápr. 23. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Farakás,sziklakert,lapos,földbe sülyesztett itatótál.
2015. ápr. 23. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én meg egyelőre nem is az ideális hely kialakításán vagyok, hanem azon, hogy mit ne tegyek, amivel keresztbe tehetek a gyíkoknak, békáknak. Jó a békákat jobban ismerem, ők pl a nagy kövek üregei alatt imádnak lenni. De a gyíkok?

Tavaly én is észrevettem egy gyík családot nálunk, ici-pici gyíkjaik is lettek. De elképzelésem sincs, hogy hol lehettek a tojásaik...

Azóta, mióta őket láttam, gereblyézni sem merek, nehogy füvet nyírni, vagy terep rendezni... :) A család mérges, mert azt hiszik lustaságból nem szedtem még össze a tavaly őszi faleveleket. De ha elmondanám, hogy a gyíkokat féltem, még jobban kiakadnának... :)

Bocsi a meséért, igazából csak egy köszit akartam mondani az első válaszoló linkjéért!

2015. ápr. 23. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat , hasznos volt mindegyik !
2015. ápr. 23. 10:42
 5/6 anonim ***** válasza:
És még valami: legyen valahol a közelben puha, laza talaj, akár avarral borítva, amiben telelhetnek.
2015. ápr. 23. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ennyivel tudok hozzájárulni a projekthez: [link]


"Azóta, mióta őket láttam, gereblyézni sem merek, nehogy füvet nyírni, vagy terep rendezni... :) A család mérges, mert azt hiszik lustaságból nem szedtem még össze a tavaly őszi faleveleket." Áhh, nálunk ugyanez a helyzet, csak pepitában: az erdei béka lebabázott a tavunkban.

2015. ápr. 23. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!