Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Honnan szerezhetnék be egy...

Honnan szerezhetnék be egy tojásevő kígyót?

Figyelt kérdés

Végre találtam egy olyan kígyót amit nem élő állatokkal kell etetni :)

De arról viszont nem találtam semmi információt, hogy hol lehetne beszerezni és mennyibe kerül. Úgy jött le nekem abból amit olvastam, hogy Magyarországon nem túl gyakori, de mégis hol tudnám beszerezni?

És esetleg, ha valakinek van, leírhatná a tapasztalatait, hogy viseli ha kézben van? Azt olvastam, hogy van 4 foga, ami nyugalmi helyzetben a szájpalásába van ágyazódva (Emberre nem jelent így veszélyt?).


2010. febr. 21. 18:12
 1/8 anonim ***** válasza:
az ilyen egzotikus állatokhoz különleges engedély kell, még az is előfordulhat, h ehhez a fajtához egyáltalán nem is adják ki, mert lehet hogy veszélyeztetett.
2010. febr. 21. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Sokat nem tudok erről a kígyófajról, de asszem túl kicsi a feje ahhoz, hogy tyúktojást egyen, ezért valami kisebb madártojást kell venni neki, mondjuk fürjtojást, ami azért csöppet drága.
2010. febr. 21. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

igen fürjtojást eszik, tudom költséges, de nagyon régóta szeretnék kígyót és nagyon megörültem, hogy van ilyen fajta :)

Igazából nem is most azonnal szeretnék venni, alaposan utána szeretnék járni mindennek vele kapcsolatban ezért kérek mindenkit aki tud valami információt az ossza meg velem!

2010. febr. 21. 18:25
 4/8 anonim ***** válasza:
Meg úgytudom ragadozó kígyót se kell feltétlenül élő állattal etetni, pár helyen lehet venni ilyen mélyhűtött egereket, és azokat is megeszi asszem.
2010. febr. 21. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Egyébként Cites II.-be tartozik

(A II. függelékbe tartozó fajokat nem fenyegeti a kihalás közvetlen veszélye, de befogásukra és kereskedésükre súlyos kritériumok vonatkoznak. Ide sorolhatóak még azok a fajok amelyek nem veszélyeztetettek, de nagyon hasonlítanak a veszélyeztetett fajokra. Az országból való kivitelükhöz engedély szükséges.)


Ez mit jelent pontosan, ha tudjátok írjátok le! :)

2010. febr. 21. 18:27
 6/8 A kérdező kommentje:
azért a mélyhűtött egerektől is irtóznék egy kicsit :D
2010. febr. 21. 18:28
 7/8 anonim ***** válasza:
Az ilyen állattörvényeket nem nagyon vágom, de szerintem, ha 1 faj védett, de attól még 1 kereskedő tenyészti őket otthoni tartás céljából, és a vevői is csak ilyen célra használják fel, akkor nem kell külön engedély rá. Magyarországon pl. minden hüllő és kétéltű védett, mégis sok embernek van békája, gekkója, igaz sok ezek közül olyan faj ami nem őshonos itt.
2010. febr. 21. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
terrarisztika börzén asszem láttam tojásevőt, azt nem tudom hogy mennyibe krülnek
2012. febr. 26. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!